Уряд відмовляється від державної монополії на виробництво спирту

Уряд вирішив відмовитися від державної монополії на виробництво спирту. Тепер він планує контролювати обсяг його виробництва та імпорт.

Про це повідомляє Закон і Бізнес.

Необхідність прийняття законопроекту "Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі" у Кабміні пояснюють стрімким падінням виробництва спирту та його експорту. Крім того, унаслідок зростання тіньового обігу бюджет недоотримав торік 6,1 млрд грн акцизного збору. Тому, на думку урядовців, потрібно продати усі державні підприємства цієї галузі, аби їх модернізація та зниження собівартості стало клопотом нових власників.

До продажу пропонуватимуть цілісні майнові комплекси структурних підрозділів державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт". Причому — за доволі незвичною схемою, оскільки спочатку продадуть ті комплекси, які забезпечать потрібний країні обсяг виробництва спирту (19 млн дал). Саме вони отримають виключне право до 31 грудня.2022 року виготовляти харчовий етиловий спирт.

Інші мають або перепрофілюватися (наприклад, як прогнозують в Уряді, на біоетанол), або виробляти технічний спирт, але монопольно також лише 6 років.

Паралельно Уряд візьме на себе визначення підприємств, які отримають виключне право на імпорт спирту нібито для захисту вітчизняного товаровиробника. Водночас експорт спирту стане "повністю лібералізований".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Бізнес
Опубліковано:
01.12.2016 10:55
Переглядів371
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг