У Нацбанку розповіли, чому "росте" долар

Ослаблення гривні в січні спричинене значними бюджетними витратами і сезонним скороченням експорту.

Про це в інтерв'ю ЛІГА.net розповів заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

"Якщо говорити про готівковий ринок, то на нього багато в чому вплинули значні витрати уряду в грудні. У результаті ліквідність банківської системи збільшилася на 38 млрд грн, а обсяг готівки поза банками зріс на 25 млрд грн. Природно, частина цих грошей опинилася на валютному ринку", – сказав Чурій.

Міжбанківський ринок більшою мірою знаходився під впливом сезонного чинника.

"В кінці року сильно знизилися надходження від експорту сільгосппродукції. Для порівняння: якщо в листопаді частка аграріїв в загальному обсязі проданої експортерами валюти становила понад 50 %, то в останні дні грудня знизилася до 30-40 %, а на початку січня – практично до 20 %", – констатував заступник голови НБУ.

Чурій нагадав, що в кінці минулого року експортерам відшкодували велику суму ПДВ – 16 млрд грн в порівнянні з 6 млрд грн в листопаді. Це знизило стимул до продажу валюти на міжбанку.

"Якщо зазвичай експортери продають близько 90% валютної виручки при обов'язковій нормі в 65 %, то в січні цей показник впав нижче 85 %", – уточнив заступник голови НБУ.

У п'ятницю, 20 січня, міжбанк закрився котируваннями долара 27,39 / 27,44.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Економіка
Опубліковано:
23.01.2017 11:03
Переглядів402
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг