В Україні очікують зростання цін на хліб - ЗМІ

Соціальні сорти хліба можуть подорожчати на 25-30 %.

Вітчизняні пекарі мало не щодня переписують цінники на хліб. Згідно з останнім моніторингом міністерства агрополітики, на кінець вересня буханець пшенично-житнього в середньому по країні коштував 9,3 грн, що на 5 % дорожче, ніж торік. Інформує Погляд

Хліб з борошна вищого сорту продавали по 10,86 грн — це на 4 % дорожче, ніж у вересні 2015 р.

Але вже з початку жовтня ситуація стала різко змінюватися. За даними Держстату, за півмісяця пшеничний хліб з борошна першого сорту подорожчав на 6 копійок, а житній і пшенично-житній — на 5 коп. І це тільки початок, попереджають експерти.

"Якщо подивитися на реальні ціни в магазинах, то ми побачимо ще більшу динаміку, ніж дає Держстат. Найдорожчий в Україні хліб продають у Тернопільській області — по 12 грн за буханець. Це в 1,5 рази дорожче, ніж, скажімо, на Харківщині. Ціни вищі в тих регіонах, де немає сильних хлібозаводів, отже, слабка конкуренція за гаманці покупців. Цінники в столиці тримаються приблизно посередині національного "хлібного рейтингу", — розповів заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

Хоча більш свіжої офіційної статистики поки немає, експерти стверджують, що за останній місяць хліб в Україні додав у ціні не менше 10%, а найближчим часом може подорожчати ще на 10-20%. Тож середньостатистичний "соціальний" буханець вже до Нового року буде коштувати не менше 11-12 грн.

Експерт аграрного ринку Ярослав Левицький вважає, що соціальні сорти хліба можуть подорожчати ще більше — на 25-30%.

Випічка, яку виробники позиціонують як продукцію більш високого рівня (кукурудзяний, гречаний хліб, булки тощо) дорожчає ще більше. Скажімо, хліб власної випічки в супермаркетах вже зараз продається по 30-50 грн, що на 20% дорожче, ніж на початку осені.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Економіка
Опубліковано:
06.11.2016 19:41
Переглядів621
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-03-2018 19-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг