"Укрпошта" впроваджує IT-технології: анонсувала мобільний гаманець mWallet і український аналог eBay

"Укрпошта" заходить в e-commerce і фінтех і має намір стати Національним оператором в цих нішах.

30 березня національний поштовий оператор анонсував ряд амбітних IT-проектів, які повинні подвоїти його доходи в перспективі найближчих декількох років. Зокрема, компанія має намір створити онлайн інтернет-магазин, схожий на eBay і мобільний додаток mWallet, який об'єднає в собі всі можливі фінансові сервіси, починаючи від оцифровки знижкових карт і закінчуючи P2P-перекладами. Деякі послуги "Укрпошта" обіцяє запустити вже цього літа. Про це пише видання ain.ua.

За словами IT-директора "Укрпошти" Євгена Зіміна, компанія вже оголосила тендери на реалізацію проектів. Так на uBay (так в "Укрпошті" називають інтернет-магазин – Ukrainian eBay) і mWallet готові витратити 17 мільйонів гривень і 7 мільйонів гривень відповідно. Завершити проекти мають намір за два роки, в такий же термін вони окупляться, розраховують в компанії.

Конкурувати з уже існуючими в українському інтернет-просторі магазинами "Укрпошта" має намір якістю. Як пояснив Зімін, компанія буде супроводжувати весь процес покупки: замовлення, оплата та доставка "Укрпоштою". Втім, він не виключає, що на uBay пустять й інших поштових операторів. "Давайте пофантазуємо, нехай вони запропонують нижчі тарифи", – пояснив Зімін.

Розміщувати свої товари на uBay зможуть будь-які продавці і виробники товарів у всіх категоріях. А оскільки "Укрпошта" доставляє товари з китайських інтернет-магазинів, за словами Зиміна, інтернет-магазин зможе розмістити в тому числі товари з Китаю.

mWallet повинен стати унікальним мобільним сервісом, який в один клік дозволить користувачеві скористатися будь-яким фінансовим сервісом.

"Наприклад, коли ви розраховуєтесь на заправці, ви даєте карту на знижку, окремо оплачуєте покупку, окремо отримуєте якийсь бонус. З mWallet все це можна буде зробити в один дотик ", – пояснив Зімін. Акцент додатки – програми лояльності, проте за словами IT-директора "Укрпошти", в ньому будуть найрізноманітніші сервіси: P2P-переклади, електронні гроші, грошові перекази з картки в кеш, наприклад, бабусі в село ...

Інтернет-магазин і мобільний гаманець – це лише частина програми IT-реформування компанії, яка задумала стати "Національним оператором з інформаційних і фінансових послуг". "Укрпошта" готує оновлений портал, на якому банки, платіжні системи та інші фінансові організації зможуть запускати свої послуги. У їх розпорядженні також найпоширеніша в Україні мережа відділень "Укрпошти", які компанія має намір модернізувати та обладнати терміналами самообслуговування.

"Для нас це нове джерело доходу. Пошта хоче з кожної транзакції заробляти якусь копійчину ", – пояснив Зімін, додавши, що відсоток, який буде брати"Укрпошта", з партнерами обговорюється індивідуально. Очікуваний обсяг доходу від усіх проектів в сумі повинен зрівнятися, а то і перевищити заробітки "Укрпошти" на сьогодні. Терміни окупності за бізнес-планом – два роки з моменту запуску.

Також "Укрпошта" готує поштовий мобільний додаток, за допомогою якого можна буде відстежувати свої відправлення і оплачувати послуги оператора. Разом з оновленим порталом в нього готові інвестувати 7 мільйонів гривнь. "Все тендери відкриті і ми, зрозуміло, виберемо компанію, яка зробить найдешевшу пропозицію. Ми не хочемо робити з нуля – ми орієнтуємося на вже готові рішення від компаній, які зарекомендували себе на ринку компаній", – додав Зімін.

Нагадаємо, минулого літа "Укрпошта" заявила, що хоче вийти на ринок платіжних систем і випускати карти. Поточне законодавство не дає компанії права надавати окремі банківські послуги. Очевидно тому національний поштовий оператор вирішив заробляти з транзакцій банків-партнерів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Freetime
Опубліковано:
31.03.2016 20:29
Переглядів714
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг