NEFCO 3: який кредит візьме Луцьк на 40 шкіл та садків

Автор: Ілюстрація

Луцька міська рада працює над залученням 5 млн євро кредиту в NEFCO для термомодернізації 40 бюджетних установ міста, зокрема шкіл та садочків.

Зустріч міської влади з представниками Північної екологічної Фінансової Корпорації NEFCO та технічного консультанта SWEKO відбулася в луцькому ЦНАПі 8 лютого.

Як зауважив заступник міського голови Тарас Яковлев, цей проект для міста дуже важливий, оскільки роботу за ним почав ще міський голова Микола Романюк.

"Хотів би всіх запевнити, що представники влади і депутати сьогодні мають розбіжності в різних питаннях, однак вони переконані, що для міста впровадження енергоефективності є важливим", – зазначив заступник мера.

Ймовірні умови договору

На Skype-зв'язок вийшов керівник групи консультантів SWEKO Гуннар Барк та представник цієї компанії Юлія Косулько.

Пані Косулько презентувала розроблене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту, який отримав назву "Енергоефективність в громадських будівлях Луцька".

Вона прозвітувала, що в рамках проекту термомодернізації в бюджетних будівлях міста планують встановлювати індивідуальні теплові пункти (ІТП), утеплювали спортзали, ізолювали труби в підвалах і на горищах, замінювали освітлення, вікна тощо.

З її слів, на реалізацію проекту передбачено суму інвестицій у розмірі 6,8 млн євро або майже 196 млн грн.

70 % з цієї суми планують профінансувати за рахунок кредиту. 15 % – за рахунок грантових коштів. Ще 15 % – за кошти з бюджету міста.

Щоправда Тарас Яковлев зауважує, що міська рада намагатиметься збільшити загальну суму інвестицій. Він пояснює: 5 млн євро Луцьк отримає кредиту від NEFCO.

Крім того, влада розраховує на залучення грантових коштів, тобто безповоротної позики. Базова сума, каже заступник міського голови, 1 млн євро. Проте в мерії розраховують збільшити суму гранту до 2 млн євро.

В бюджеті міста, зі слів Яковлева,на 2017 рік передбачили 6 млн грн. Та він додав, що в будь-який момент програму можна дофінансувати.

Своєю чергою Юлія Косулько, ґрунтуючись на розрахунках експертів, припустила, що проект можна буде завершити до вересня 2018 року.

Старший інвестиційний менеджер NEFCO Амонд Бейнтнес (Хельсінкі) додав, що такий термін реалізації проекту – це дуже оптимістичний план. Тому графіки виконання можуть трохи зміститися.

Праворуч старший інвестиційний менеджер NEFCO Амонд Бейнтнес

Техніко-економічне обґрунтування проекту

На Skype-зв'язку - керівник групи консультантів SWEKO Гуннар Барк та представник цієї компанії Юлія Косулько

Умови кредитування

Зі слів представника NEFCO, під час співпраці з Луцьком перші два рази (NEFCO 1, NEFCO 2), їхня організація застосовувала досить спрощену систему кредитування, "щоб привчити місто працювати з кредитами".

Зараз мова йде про те, щоб збільшити розмір кредиту на реалізацію проектів. Однак це, зі слів Амонда Бейнтнеса, відобразиться й на кредитних умовах.

Як розповів заступник Луцького міського голови, попередні умови кредиту з NEFCO становили 3 %. "Тут більший кредит, більші ризики. Можуть бути й більші умови. Термін – до 10 років. Кредитні зобов'язання будуть наступати після повної реалізації проекту", – зауважує він.

Вигода

Тарас Яковлев розповідає, що в разі впровадження проекту витрачені кошти можна буде повернути за 8 років.

"Економія від проекту буде складати трохи менше як 30 млн грн в рік. Це за рахунок зменшення споживання тепла, електроенергії і природнього газу", – додає він.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
08.02.2017 12:09
Переглядів1338
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
18:27
08.02.2017
Свідомий
То все ж таки вдалося залучити кошти
12:45
08.02.2017
васильок
Молодці!
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг