Поділитись:

Чому Львів нерівня: як обговорювали стратегію Луцька 2030

Автор: Василь Бідун |
Субота, 22 квітня 2017, 21:00

Активні лучани добряче помізкували над тим, яким має бути Луцьк майбутнього.

Стратегічні напрямки розвитку обласного центру Волині на наступне десятиліття обговорили в конференц-залі компанії "Модерн-Експо" в суботу, 22 квітня.

Розпочався захід із підписання між Луцькою міською радою та громадською організацією "Нова Країна" меморандуму про співпрацю.

Хоча вже й екс-зами мера Тарас Яковлев та Юрій Моклиця життям міста досі цікавляться><span class=Хоча вже й екс-зами мера Тарас Яковлев та Юрій Моклиця життям міста досі цікавляться

Перед підписанням меморандуму про співпрацю між Луцькрадою та ГО Перед підписанням меморандуму про співпрацю між Луцькрадою та ГО "Нова Країна"

Після цього в.о. міського голови Ігор Поліщук наголосив на важливості розвитку місцевого бізнесу і, відповідно, стримування еміграції українців.

Олена Горб, керівник проекту "Публічна політика", в рамках якого й розробляють стратегію Луцька до 2030 року, зауважила, що партнерство з владою сприяє ефективності роботи. З Луцьком співпрацю налагодити вдалося ще минулого року.

Представниця ГО Представниця ГО "Нова країна" Олена Горб

Луцький координатор проекту Петро Гоцалюк назвав п'ять стратегічних напрямків розвитку обласного центру Волині: розвиток людського капіталу, побудова інноваційної економіки, розвиток туризму, комунальної інфраструктури, розширення меж міста й міжмуніципальне співробітництво.

"Луцьк – історичне європейське місто з інноваційною економікою, комфортне для мешканців та гостей", – озвучив він стратегічне бачення розробників.

У стратегічному розвитку, на думку експерта, Луцьк за зразок має взяти досвід Львова, який гарно попрацював з ІТ та туризмом.

"Але зі сміттям не дуже. В цьому не варто переймати їхній досвід", – жартує Петро Гоцалюк.

На його думку, велику увагу у стратегічному плануванні слід приділяти ІТ-технологіям й інноваційному розвитку.

Як приклад він наводить винахідника Ілона Маска, який став лідером інноваційного розвитку сьогодення та здійснив революцію в багатьох галузях.

Петро Гоцалюк захоплюється діяльністю Ілона Маска><span class=Петро Гоцалюк захоплюється діяльністю Ілона Маска

Головний маркетолог компанії "Модерн-Експо" Микола Жичук розповів про важливість створення бренду Луцька як столиці Волині. Він зауважив, що деякі міста, зокрема Рівне чи Острог, вже роблять спроби перетягнути цю ковдру на себе.

Микола Жичук хоче, щоб Луцьк втримав корону Волині, яку деякі міста намагаються відібрати><span class=Микола Жичук хоче, щоб Луцьк втримав корону Волині, яку деякі міста намагаються відібрати

На думку директора волинського "Центр розвитку місцевого самоврядування" Анатолія Пархом'юка для того, щоб розвиватися, Луцьку слід приділяти увагу об'єднанню чи співпраці із сусідніми селами. Певні кроки в цьому напрямку вже зроблено.

Крім того, він наголошує на неминучості урбанізації.

"Заперечувати урбанізацію – це як заперечувати силу тяжіння: можна, але боляче", – наводить вислів Анатолій Пархом'юк.

Ще одним перспективним шляхом розвитку Луцька експерт вважає агломерацію з іншими містами чи районами.

"Заперечувати урбанізацію – це як заперечувати силу тяжіння: можна, але боляче", – каже Анатолій Пархом'юк.

Маркетолог компанії Маркетолог компанії "Модерн-Експо" Олександр Алфьоров розповів про ідею створення у Луцьку "кузні стартапів".

Зі слів Олександра Алфьорова, так званий технопарк Волині планують заснувати на базі "Модерн-Експо", де розроблятимуть високоінтелектуальну продукцію з високою доданою вартістю.

Луцький активіст, представник "Молодіжного центру Волині" Захар Ткачук презентував проекти, які вдалося реалізувати за підсумками Форуму розвитку Луцька – 2016.

Він розповів, як в одному приміщенні зібрали 150 представників чотирьох секторів: міської влади, бізнесу, громадських об'єднань та ЗМІ, щоб разом поміркувати над майбутнім міста.

У підсумку вдалося реалізувати кілька проектів, зокрема: встановити благодійний контейнер для збору вживаних речей, організувати медіа-форум (за підтримки бізнесу) та фестиваль "Борода-фест".

Луцький активіст Захар Ткачук><span class=Луцький активіст Захар Ткачук

Демонструє на фото Ділового видання Волині Демонструє на фото Ділового видання Волині "Конкурент" благодійний контейнер для збору вживаних речей, встановлений у Луцьку

Між іншим активіст зауважив, що цілковитої довіри між громадськістю, владою та бізнесом у Луцьку досі немає.

А далі був справжній мозковий штурм у форматі "Світове кафе". Учасники форуму, поділені на групи, аналізували ключові напрямки стратегії розвитку, шукали слабкі місця Луцька та намагалися знайти шляхи їх вирішення.

Анатолій Пархом'юк та Петро Гоцалюк><span class=Анатолій Пархом'юк та Петро Гоцалюк

Автор фото:Василь Бідун

Надрукувати
мітки:
коментарів