Три причини, чому мораторій на продаж землі в Україні треба скасувати

Експерт Реанімаційного пакету реформ та аналітик EasyBusiness Дмитро Ливч навів три основні аргументи, чому мораторій на продаж землі в Україні слід скасувати.

Свою позицію він висловив в коментарі для Конкурента 5 травня.

"Які основні аргументи для скасування мораторію. Перш за все, це правовий аспект. Мораторій є неконституційним, він обмежує права 7 млн українців.

По-друге, це економічний ефект, який можу бути згенерований внаслідок відміни мораторію та створення ринку землі.

Третій аргумент – це дослідження міжнародного досвіду. Нашою організацією було розроблено аналітичний звіт, в якому проаналізовано досвід 60 релевантних країн по тому, як вони реалізували земельну реформу. (…) З 60 проаналізованих країн єдиною країною, в якій немає приватної власності на землю, є Таджикистан. Це країна, в якій 56,2% населення знаходиться за межею бідності", – зазначає експерт.

"Часто в експертному середовищі і обговореннях політиків та урядовців звучить фраза про те, що іноземцям ні в якому разі не можна дозволяти купівлю-продаж землі. Але знову ж таки міжнародний досвід свідчить, що рівноважна ціна на землю в ринках, закритих для іноземців, є значно нижчою, ніж ціна на землю в відкритих ринках", – додає він.

Крім того, Дмитро Ливч зауважує, що закон про ринок землі та створення вільного ринку землі в Україні з 2018 року – вимоги МВФ.

*За допомогу в отриманні коментаря дякуємо програмі VoxConnector.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
06.05.2017 10:00
Переглядів775
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг