Нащо волинські семінаристи проломили стіну видавництва (фото, відео)

Ліворуч - храм. Праворуч - колишній монастир бернардинів

У п'ятницю, 26 травня, в колишньому монастирі бернардинів, поряд зі Свято-Троїцьким собором у Луцьку, трапилася незвична подія.

Ранок в приміщенні, де нині знаходиться жіночий монастир й декілька приватних фірм, розпочався із сильного гуркоту: група молодиків з допомогою перфоратора (інструмент такий, хто не знає – К.) спробувала проломити одну з внутрішніх стін будівлі, за якою знаходився офіс приватної фірми.

Не змігши пробратися всередину таким способом, молодики вирішили зробити це більш традиційно – увійти через двері. І тільки-но вони потрапили в офіс, як, не зволікаючи, почали виносити на вулицю речі фірми.

Працівники підприємства, яким виявилося видавництво "Ініціал", викликали поліцію. Невдовзі правоохоронці встановили, що молоді хлопці – це студенти Волинської православної богословської академії. А діями молодиків, як розповів керівник фірми, керував чоловік в рясі.

Навіщо ж майбутнім священикам було брати до рук перфоратора та вриватися в офіс до приватної фірми – з'ясовував Конкурент.

Речі видавництва, які семінаристи повиносили на вулицю

Директор "Ініціалу" викликав патрульних

Заява Віталія Федосюка в поліцію

натисніть, щоб збільшити

Розширення монастиря

Видавництво розміщене на другому поверсі будівлі і межує зі Свято-Василівським жіночим монастирем. Саме з цієї сторони зранку почали ламати стіну.

Як розповідає директор "Ініціалу" Віталій Федосюк, стіна була замурована і "зашита" пластиковою вагонкою.

На другий день в цьому місці можна було побачити проламаний отвір, за яким знаходилися заблоковані двері. На землі поряд– шматки скла, акуратно зібрані докупи.

Саме в тому місці, де розміщені двері, молодики проламали стіну

Шматки скла поряд з дверима

Голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко пояснює: будівля на проспекті Волі, 2 – на балансі церкви. З огляду на це, митрополит Луцький та Волинський Михаїл прийняв рішення розірвати співпрацю з фірмою "Ініціал" і розширити таким чином межі жіночого монастиря.

"Про ці плани директорові було доведено ще рік тому. Неодноразово йому нагадували…Та оскільки він не прислухався, було прийнято рішення зробити в такий спосіб. Було запрошено семінаристів, які почали виносити його речі", – коментує події 26 травня Віталій Собко.

"Проблемний" митрополит

По-іншому дивиться на те, що відбувається, керівник видавництва. Він переконаний: проблеми з церквою у них почалися після того, як Волинську єпархію очолив митрополит Михаїл.

Як розповідає Віталій Федосюк, їхня фірма знаходиться в цьому приміщенні ще з 1993 року.

Раніше, пригадує він, коли митрополитом Луцьким і Волинським були Іоанн (Боднарчук) та Яків (Панчук), майнові стосунки між церквою та "Ініціалом" були оформлені у формі договорів оренди.

Видавництво займало тоді приміщення площею понад 300 м2, яке капітально відремонтувало за власний кошт. Адже до того, каже Віталій Федосюк, будівля знаходилася в аварійному стані.

Відзнаки видавництву від Волинської єпархії УПЦ КП

Натомість у 2008 році, вже після того, як Волинську єпархію очолив владика Михаїл, "Ініціалу" довелося укласти інший договір з церквою – про спільну діяльність, який нівелював попередні домовленості.

Згідно з цим документом, фірма зобов'язалася надавати церкві поліграфічні послуги, зокрема безкоштовно видавати часопис. Єпархія ж, своєю чергою, повинна була віддати видавництву у користування приміщення на проспекті Волі, 2.

Як запевняє Віталій Федосюк: "Ініціал" досі виконує умови договору.

"В цьому році ми виготовили для них календар. Щомісяця виготовляємо макет газети", – зазначає директор видавництва.

Співпрацю Волинської єпархії з "Ініціалом" підтверджує і Віталій Собко.

"Травневе число вже вийшло давно. А червневе тільки готується до друку", – заявив він у коментарі "Конкуренту".

Часопис, виданий Волинською єпархією спільно з "Ініціалом"

150 тираж, травень 2017 року

"Зниклі" площі

Цікаво, що згідно з договором про співпрацю, "Ініціалу" в користування надається приміщення площею понад 340 м2.

Витяг з договору

Але на ділі в розпорядженні видавництва залишилася лише кімната площею орієнтовно 80 м2.

"Ми, на вимогу владики, залишили інші приміщення. Він казав, що вони потрібні для єпархії, але сьогодні там розміщені комерційні структури. Через це ми були змушені припинити друкарську діяльність, а замість структури єпархії там опинилася комерційна фірма і фактично заволоділа нашим обладнанням", – зазначає Віталій Федосюк.

І справді: на першому поверсі будинку знаходиться офіс фірми "Graf-IT", яка займається поліграфією та дизайном.

На першому поверсі будівлі офіс має фірма "Graf-IT"

Віталій Собко зазначає, що, якщо виникне така потреба, церква розірве договір і з цим підприємством.

"Все буде залежати від того, яка буде потреба. Якщо буде така необхідність – звичайно…Ця вся будівля на нашому балансі. Хіба ми не маємо права розпоряджатися?", – вважає протоієрей.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
28.05.2017 21:37
Переглядів5761
Коментарів5
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:23
01.06.2017
лучанин
І це таких попів в семінарії готують, а щоб ви .......
18:04
31.05.2017
Ірина
Пане Федосюк як можна так нагло брехати???? А до журналістів - спочатку перевіряйте інформацію перед публікацією або пишіть "на думку того то" особливо того що стосується хто в кого що відбирав і як. За це можна і в суд.
08:45
31.05.2017
Віталій
Федосюк брехун!!!
12:36
29.05.2017
Роланд
Святоші нічого не бояться. Тільки чорта, якщо звісно вірять, що він є)
12:12
29.05.2017
Олександр
Думаю, читачі повинні знати, що все вище написане стосується Волинської єпархії саме Київського патріархату
останні новини
21-05-2018 20-05-2018 19-05-2018 18-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг