Як живе Луцький пологовий будинок (фоторепортаж)

Луцький клінічний пологовий будинок нині має хорошу репутацію не лише в нашому регіоні, але й в інших. Молоді мами приїжджають сюди народжувати з різних міст України: Києва, Львова, Рівного та інших.

"Конкурент" вирішив дізнатися, якими є умови для жінок та їхніх новонароджених діток, чи є палати для всієї сім'ї та чи можна обрати позиції при родах. Зазначимо, що фотографувати ми прийшли у той же день, коли домовлялися з головним лікарем.

* * *

Пологовий будинок в Луцьку знаходиться на вулиці Гулака-Артемовського, 18. Структура закладу така, що має дві частини: стаціонар із 10 відділень та жіноча консультація з п'яти відділень. Стаціонарні відділення розраховані на 200 ліжок. Керує установою лікар вищої кваліфікаційної категорії Михайло Токарчук. До слова, можете прочитати наше травневе інтерв'ю, де головний лікар розповідав про його професійні здобутки, морально-психологічний клімат у закладі, зарплату лікарів, дитячу смертність, роди та "подяки" лікарям.

У закладі надається спеціалізована акушерсько-гінекологічна допомога вагітним, роділлям, породілям, новонародженим та пацієнткам гінекологічного профілю із Луцька, Волинської області та інших областей України. Жінок після родів виписують на третю добу, а після кесарського розтину – на четверту. Середній термін перебування в нашому закладі становить до восьми днів.

Вхід на територію

На території закладу - аптека та магазин

Заклад займає територію у 1,63 га, складається з трьох з'єднаних між собою корпусів, містить у своєму складі 15 структурних підрозділів.

Пам'ятник матері та дитини

Це відділення ультразвукової діагностики, де виконуються обстеження вагітних жінок та плоду. Перед тим, як проходити тут діагностику, майбутні мами стають на облік (бажано до 12 тижня вагітності, щоб був час на здачу аналізів та УЗД).

Ультразвуковий апарат Philips

"За період вагітності у жінок є три-чотири планових обстеження: два обов'язково, а інші за показами. Першу УЗД-діагностику бажано робити на 11-13 тижні вагітності, а другу – на 19-20 тижні. На цих УЗД ми шукаємо вади розвитку дитини. Якщо вади розвитку плода несумісні з життям, то ми рекомендуємо вагітність перервати. У таких випадках розповідаємо все: що ми виявили та що чекає на дитинку у разі її народження. Жінки самі приймають рішення щодо того, виношувати їм чи перервати вагітність", – розповів лікар ультразвукової діагностики Юрій Шворак.

Юрій Шворак

Далі ми оглянули "Школу відповідального батьківства", де відбуваються заняття з підготовки до пологів, вигодовування малюка грудьми та доглядом за немовлям у післяпологовий період. У кожній групі приблизно 11-15 жінок, які приходять із чоловіками: дивляться фільми, скачуть на м'ячиках, дихають та інше.

Далі ми переходимо до акушерського корпусу та оглядаємо пологове відділення. Усього їх є два, і вони абсолютно ідентичні.

Перехід до акушерського корпусу

Родзал – це окрема кімната, розрахована для перебування однієї жінки, яка народжує. Пологова кімната – світла, тепла, пристосована для активного проведення першого періоду пологів, для відпочинку та для самих пологів. Також є окремі ванни для породіль.

Спеціальне ліжко, у якого регулюється висота узголів’я, і є поручні, за які жінка може триматись під час потуг, та виступи, на які можна опертись ногами під час потуг

Напівкругла ванна призначена для того, що жінка могла полегшити природній біль під час переймів. А коли починаються пологи, жінці допомагають вибратися з води для народження малюка

Також є столик з акушерськими інструментами на випадок потреби

Після пологів жінку з немовлям переводять у палату. Палати у пологовому будинку є різних типів: сімейні, де зачасту залишаються на ночівлю тато, одномісні та двомісні палати.

Палата сімейного типу

Облаштований теплий коридор, де ведуть переговори)

Палата сімейного типу

Стаціонарний пост чергової медичної сестри

В "Лактаційному центрі" здійснюється консультування вагітних, жінок, які годують грудьми, з усіх питань підготовки вагітної та членів її сім'ї до майбутньої лактації, забезпечення тривалої та стійкої лактації, подолання труднощів, що виникають при годуванні грудьми з боку матері та дитини, харчування під час вагітності та годування грудьми та контрацепції під час годування грудьми.

Наступним пунктом огляду стає операційний блок, де проводиться кесарський розтин. В операційну дозволено заходити лише в шапках, масках та бахілах.

Таким ми побачити Луцький клінічний пологовий будинок. Далі буде...

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
16.06.2017 14:00
Переглядів6788
Коментарів14
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
01:18
18.06.2017
Мамочка
А про ліжка в родзалі щось аж занадто яскраво!Два рази народжувала,то немає ніяких поручнів,щоб триматись при потугах.Жах,як не зручно!А ще страшний,гнилий і холодний душ..хоча винна була обидва рази в родзалі...Але то все нічого,в порівнянні з "поборами"..
20:23
16.06.2017
Лучанка
Будь ласка зробіть репортаж про Луцьку інфекційну лікарню з детальними фото,
19:43
16.06.2017
Перечитайте!!!
А скільки помилок в тексті!!!
15:27
16.06.2017
Олена
народжувала не так давно. Дійсно умови як для лікарні хороші, тепло і чисто. Прибирання проводиться по 4 рази в день. Перебувати комфортно. За це велике дякую. Ще б медсестри не були такими хамовитими, було б взагалі супер.
18:25
16.06.2017
Лучанка
2
0
Так, медсестри - це біда пологового. Як скажені пси. Гавкають, принижують.
21:47
16.06.2017
Анонім
0
0
Народжувала 2 місяці назад палату мили рано і ввечері навіть не викручуючи тряпку.
15:27
16.06.2017
Мама
Хоть родзал на фото побачила))) прийшлось народжувати в 100 палаті))) всі родзали були зайняті)))
14:52
16.06.2017
Уляна
Хотілося б,хоч одну щасливу пару побачити.А то одні пусті кімнати,арарати і вивіски.Не професійний фоторепортаж!
17:07
16.06.2017
Автор
1
0
Жінки, які щойно народили, не виявили бажання бути сфотографованими. Проти їхньої волі робити знімки я не вважала за потрібне.
14:27
16.06.2017
Анонім
Яка класна показуха!
14:20
16.06.2017
лучанка
о, я у родзалі, що на фото, народжувала!
14:16
16.06.2017
Анжела
Де в ви раніше були з цим репотажем, коли мені треба було ще й Контакт був закритий з класними групами мамочок(((
14:44
16.06.2017
Валентина К.
2
0
А журналісти мають знати, коли ВАМ треба? WTF?
14:09
16.06.2017
Луцький балакун
О, не порівняти з тим, що було років 20 тому... Краса)))
останні новини
23-01-2018 22-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг