Волинські фермери – проти програми розвитку агропромислового комлексу регіону

Комплексна програма, яку пропонує Волинська ОДА, призведе до економічної деградації сільськогосподарського виробництва на Волині, – переконані в Асоціації фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району.

Документ розглянули під час засідання постійної комісії Волиньради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв'язків та інвестицій 29 лютого, – пише ІА Волинські Новини.

У своєму зверненні щодо необхідності координації діяльності, пов'язаної із залученням міжнародної технічної допомоги у Волинській області, Асоціація фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району стверджує, що запропонований проект комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки не враховує базові економічні та політичні показники сьогодення і складений з принципом державної монополії на власність.

На думку авторів звернення програму склали без врахування предметної мети її реалізації, об'єктивної та незалежної оцінки наявного стану сільського господарства області. Також не враховані наявні можливості людських, кліматичних, природних, економічних, географічних та екологічних умов розвитку різних галузей сільськогосподарського виробництва в області. У документі, на думку фермерів, не врахували безпосередньої зацікавленості виробників, інвесторів, у розвитку виробництва та обміну. Також у програмі не йдеться про створення умов раціонального залучення до виробництва усіх категорій власників та про перспективи створення регіонального сільськогосподарського інвестиційного банку.

Окрім цього, в проекті комплексної програми не йдеться про створення умов запобігання корупції та залучення неурядових організацій до здійснення контрольних та координаційних функцій під час реалізації програми. Натомість, відповідно до документа, координацією та контролем, тобто, двома протилежними функціями, займатиметься департамент АПК облдержадміністрації.

"У разі прийняття та запровадження цієї програми, сільськогосподарське виробництво області, в тому числі його переробна частина, будуть приведені в стан повної економічної деградації, а відповідні категорії суспільства опиняться у вкрай важкому фінансовому та соціальному становищі", – йдеться у зверненні.

На думку авторів звернення, до розробки програми потрібно залучити досвідчених фахівців банківської справи, фермерів, експертів з соціальних питань, науковців-практиків країн ЄС з питань організації сучасних форм сільськогосподарського виробництва. Вказані зауваження фермери просять врахувати депутатів облради під час прийняття програми.

Члени комісії підтримали звернення. Вони вирішили рекомендувати ОДА вивчити питання та розробити пропозиції щодо його вирішення.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
29.02.2016 19:39
Переглядів457
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг