СБУ може зламати і Viber, і WhatsApp, − експерти

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляє про початок співпраці з ФБР і про те, що у СБУ є можливість знімати інформацію з Viber і WhatsApp.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".

"Президент не висловився категорично проти. Було досить розпливчасте формулювання. Що стосується позиції СБУ, у неї свої мотиви не допомагати нам: загроза тероризму і необхідність загального контролю", − зазначив він.

"Однак, ні перше, ні друге не змінює нашої позиції з цього приводу. Тим більше, в ситуації, м'яко кажучи, частих випадків незаконного зняття інформації з каналів зв'язку самими працівниками Служби. Проте, у мене є підозра, що ВР навряд чи найближчим часом зробить нам такий подарунок. Занадто багатьом ми наступаємо на хвіст", − сказав Ситник.

"Що стосується співпраці з США, буквально сьогодні ми спілкувалися з представниками ФБР, які передали нам текст меморандуму про співпрацю. Ми вивчаємо документ. У нас вже є їх представник, його робоче місце і необхідне обладнання для переведення кримінальних справ в електронну форму. Тобто домовленості, досягнуті в США, почали реалізовуватися", − сказав Ситник.

Жоден месенджер, на думку опитаних виданням "Новое время" фахівців, не може бути на всі 100% захищений від спецслужб або й зловмисників.

"Системи захисту завжди відстають від систем нападу. Будь-яку систему можна зламати, потрібні лише ресурси та час", - зазначив колишній голова Держспецзв'язку Володимир Звєрєв. На його думку, СБУ володіє достатнім потенціалом, щоби відстежувати в тому числі й такі сучасні засоби зв'язку, як Viber і WhatsApp.

"Те, що людина створила, іншою людиною може бути зламано", - погодився з колегою директор технологічної політики Майкрософт Україна Михайло Шмельов. За його словами, популярні загальнодоступні сервіси з обміну миттєвими повідомленнями не приділяють достатньо уваги захисту інформації та шифруванню.

За потреби кіберзлочинці чи спецслужби можуть отримати доступ до будь-яких найзахищеніших систем. "Питання у тому, чи залишиться інформація актуальна на момент її отримання", - зауважив про фактор часу у цьому питанні Михайло Шмельов з Майкрософт Україна.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
07.03.2016 18:44
Переглядів491
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-01-2018 22-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг