На Волині власники елітних автівок сплатили майже 900 тисяч транспортного податку

Місцеві громади Волині за підсумками січня-квітня 2016 року отримали 875.4 тисячі гривень транспортного податку. Сума цих надходжень більш як удвічі перевищує надходження такого ж періоду минулого року. Утім, цю суму сплатили лише власники вартісних машин – юридичні особи.

Про це повідомили у відділі організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.

Більш вагомий фінансовий ресурс місцеві громади отримають після сплати транспортного податку громадянами, котрі мають у власності елітні авто. Наразі фахівці територіальних органів ДФС в області готують відповідні повідомлення – рішення, які волиняни отримають до 1 липня 2016 року.

Протягом шістдесяти днів від дати отримання такого повідомлення вони зобов'язані перерахувати на вказані реквізити визначену суму податку.

"За підсумками 2015 року місцеві бюджети отримали 5,2 мільйона гривень транспортного податку. Разом із тим, цього року змінено як методику визначення вартості авто, так і об'єкт оподаткування", – наголосила начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

.Зокрема, Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", передбачено, що об'єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньо-ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної зарплати , встановленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року.

"Методика обрахування середньо-ринкової вартості легкових авто затверджена Постановою Кабінету від 18 лютого 2016 року №66..Тобто, не лише фахівці ДФС, а й кожен власник розкішної машини може самостійно визначити, чи підлягає його авто оподаткуванню. Керівники територіальних громад теж повинні бути максимально зацікавлені в тому, щоб всі власники дорогих машин сплатили податок в місцевий бюджет, а це – 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що підлягає оподаткуванню", – звертає увагу начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
18.05.2016 18:15
Переглядів873
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
27-05-2018 26-05-2018 25-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг