Хто отримає Нобеля з літератури у 2016 році

Через місяць, імовірно 6 жовтня, буде оголошено ім'я чергового лауреата Нобелівської премії з літератури.

У минулому році букмекери дали абсолютно правильний прогноз: нагорода дісталася білоруської письменниці Світлани Алексієвич.Премія стабільно дістається комусь із першої десятки букмекерських прогнозів, – повідомляє 24 канал.

Першу позицію очікувано займає популярний японський письменник Харукі Муракамі. Йому вже не перший рік передрікають найпрестижнішу в світі літературну премію, однак нагорода йшла до когось іншого: то до китайця Мо Яню, то до канадки Еліс Манро. На Муракамі ставки приймаються 1 до 5.

На другому місці 86-річний сирійський поет Адоніс, який багато років живе в еміграції. Останні роки, щоправда, нобелівський комітет не надто шанує поетів.

У XXI столітті Нобеля отримував тільки один поет – швед Томас Транстремер У 2011 році. На Адоніса приймаються ставки 1 до 6,5.

Третє і четверте місця у класиків сучасної американської літератури Філіпа Рота (1 до 8) і Джойс Керол Оутс (1 до 10). Як мінус для Оутс можна відзначити: жінки ще ніколи в історії не отримували Нобель із літератури два роки поспіль.

Американські літератори ж не мали премії вже понад 20 років, після того як в 1993-му її отримала Тоні Моррісон.

Ще довше – 28 років – Нобеля в літературі не отримували африканські літератори. Останніми серед них були нігерієць Волі Шоїнка (1986 рік) і єгиптянин Нагіб Махфуз (1988 рік). У цьому році на премію від Африки претендує кенійський романіст Нгугі Ва Тхіонго.

У першій десятці також албанець Ісмаїл Кадаре, норвежець Юн Фоссе, ізраїльтянин Амос Оз, угорець Петер Надаш.

Жодного російського або українського письменника букмекери не розглядають як претендента на премію.

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook.
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
10.09.2016 17:53
Переглядів464
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
16-10-2017 15-10-2017
Вибір редактора

Рейтинг