На Волині закрили 40 шкіл

64 загальноосвітні навчальні заклади реорганізували на Волині. Таку інформацію надала Волинська ОДА на запит депутата Волинської обласної ради Вячеслава Рубльова.

Про це повідомили у прес-службі волинського УКРОПу.

Станом на кінець вересня 2016 року в області реорганізували 64 загальноосвітні навчальні заклади. З них: закрили – 10 шкіл І ступеня, призупинили діяльність – 26-ти ЗОШ І ступеня та чотирьох ЗОШ І-ІІ ступенів, реорганізували шляхом пониження ступеня двох ЗОШ І-ІІІ ступенів та трьох ЗОШ І-ІІ ступенів, створили 4 опорні школи, в складі яких 15 філій.

Найбільше шкіл закрили у Рожищенському (6), Горохівському (5) та Турійському районах (4).

Зауважимо, що депутати від цієї політичної сили всіх рівнів рад не дозволили оптимізувати шляхом закриття 12 шкіл на Волині. Група народних депутатів - представників "Українського об'єднання патріотів – УКРОП" - зареєструвала у Верховній Раді проект закону № 5154, яким пропонується скасувати обмеження на фінансування загальноосвітніх навчальних закладів за рахунок освітньої субвенції.

Проект закону внесений до парламенту за підписами народних депутатів Тараса Батенка, Ірина Констанкевич, Віктора Шевченка, Олександра Дубініна, Віталія Купрія, Валентина Дідича та Олександра Шевченка. Обґрунтовуючи необхідність ухвалення проекту закону, депутати наголошують, що припинення з 1 вересня цього року фінансування малокомплектних середніх шкіл (з кількістю учнів менше 25-ти) за рахунок освітньої субвенції порушує гарантоване Конституцією України право на освіту дітей, що проживають у сільській місцевості. За даними укропівців, 65 % шкіл в Україні – це сільські школи, в яких навчається третина маленьких українців.

На Волині з метою збереження шкіл 3 загальноосвітні навчальні заклади перевели на фінансування з районних бюджетів. Це ЗОШ І-ІІ ступенів у селі Мислини (23 учні, Горохівський район, школа села Щитинська Воля (19 учнів, Ратнівський район) та школа села Луків (17 учнів, Рожищенський район).

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Головна
Опубліковано:
11.10.2016 17:16
Переглядів410
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг