Волинські податківці викрили конвертаційний центр

Міжрегіональний конвертцентр надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Миколаївської, Херсонської та Одеської областей з формування незаконного податкового кредиту та проведення безготівкових коштів у готівку.

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.

Як свідчать матеріали кримінального провадження, організатор "конверту" вибудував досить чітку модель взаємодії з виконавцями, котрі шукали підставних осіб, на яких за грошову винагороду реєструвалися фіктивні суб'єкти підприємництва. Саме ці виконавці, використовуючи корпоративні банківські картки транзитно-конвертаційних підприємств, знімали значні суми готівкових коштів в установах банків та передавали їх кур'єрам та організатору.

За відкриття банківських рахунків, реєстрацію податкових накладних та подачу податкової звітності фіктивних та "транзитних" СГД, контроль систему "Клієнт-банк", перевірку фінансових документів, що надходили від клієнтів, податковий та бухгалтерський обліки транзитно-конвертаційних підприємств відповідала бухгалтер з Миколаївщини.

Як виявилося, банківський супровід цього центру з конвертації готівки забезпечував співробітник одного з банків, який був "відповідальним" за швидке та безперешкодне проведення розрахунків між вигодонабувачами і транзитними підприємства та інформував про наявність готівки в касах відділень банків.

Про кількість та суму готівки, яку доводилося переміщувати організатору конвертцентру свідчить той факт, що забезпечення охорони організатора та виконавців після отримання готівки в банку покладалася на 2 спеціальних кур'єрів, які згодом через кур'єрів нижчого рівня доставляли готівку "замовникам".

В ході оперативно-слідчих дій з'ясувалося, що протягом квітня–грудня 2016 року "конвертаційним центром" переведено в готівку понад 150 млн грн, сформовано схемний податковий кредит з ПДВ для підприємств реального сектору економіки на загальну суму понад 30 млн гривень.

Відтак, для припинення діяльності цього конвертаційного центру було сформовано 24 мобільні слідчо-оперативні групи, які протягом одного дня провели 24 обшуки у трьох областях України. До ліквідації конвертцентру був залучений весь особовий склад оперативного та слідчого управлінь ГУ ДФС у Волинській області, а також слідчі та оперативники ГУ ДФС у Херсонській області, ГУ ДФС у Миколаївській області, ОУ ГУ ДФС у Одеській області, ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Наразі результат проведення обшуків – вилучення 105 печаток СГД з ознаками фіктивності. Крім того, 172 ухвалами Луцького міськрайонного суду накладено арешти на банківські рахунки транзитних підприємств та підприємств з ознаками фіктивності, підконтрольних організатору "конвертаційного центру".

Сума арештованих коштів станом на 3 січня перевищує 3 мільйони гривень, процедура блокування рахунків триває.

Організатору та одному з виконавців оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.3 ст. 212, ч.1 ст.205, ч.3 ст. 358 КК України, а Луцьким міськрайонним судом вказаним особам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб з альтернативою внесення грошової застави в розмірі 128 тис грн кожному.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
03.01.2017 16:36
Переглядів629
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг