Поділитись:

Луцька поліклініка хоче компенсації за лікування жителів сіл

Субота, 21 січня 2017, 13:43
Луцька поліклініка хоче компенсації за лікування жителів сіл

У КЗ "Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 3" майже половина пацієнтів – не з міста. Тому адміністрація медичного закладу хоче фінансової компенсації за те, що лікують мешканців із навколишніх сіл.

Під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради 18-го січня головний лікар Віктор Максимюк звітував про роботу в 2016-му році, – пише ІА Волинські Новини.

"Торік ми обслужили 25 366 осіб, з яких 1 232 – діти. З цієї кількості хворих 10 333 – жителі сіл. Люди кажуть, що велосипедом швидше сюди доїхати, ніж в їхній медзаклад. В 2016-му ми встановили один із найсучасніших флюорографічних апаратів в області та запустили його в роботу", – розповідає Максимюк.

Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев попросив головного лікаря написати лист про компенсацію за обслуговування сільського населення.

"Багато людей звертаються до лікарні із сіл. Напишіть звернення на ім'я Луцького міського голови щодо субвенції. Вкажіть в ньому кількість пацієнтів з сіл. І будемо говорити з сільрадами щодо компенсації з медичної субвенції", – запевнив Яковлев.

До слова, поряд із ЛЦПМСД №3 є два села: Зміїнець, яке входить до Княгининівська ОТГ і Тарасове, яке в складі Боголюбської сільради. Ймовірно, що саме в цієї ОТГ і сільради проситимуть грошей, адже, відповідно до Закону "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 № 1801-VIII та Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" від 20.12.2016 № 1789-VIII (далі – Закон № 1789), гроші з держбюджету йдуть в місцеві бюджети, де їх розподіляють.

Під час звіту стало відомо й про відсутність повного штату працівників у лікарні. "У вас є 3 штатні посади. Це тимчасове питання чи це проблемна ситуація?" – поцікавився член виконкому Орест Маховський.

На це Віктор Максимюк відповів, що в травні прийдуть на практику інтерни й вони лишаться на 3-5 років працювати в установі.

Сам аклад розрахований на 300 відвідувань за зміну, 600 відвідувань вдень. Медичну допомогу надають лікарі 15 спеціальностей. У комунальній установі працює 37 лікарів, з яких вищу кваліфікаційну категорію мають 23, що становить 62 %.

Надрукувати
мітки:
коментарів