До чого може призвести заміна секретаря в Луцькраді?

Ситуація, яка виникла в Луцькраді після смерті міського голови Миколи Романюка, напевно, не мала прецендентів в Україні.

І вона може мати три сценарії, – зазначив у Facebook головний редактор ділового видання Волині "Конкурент" Андрій Лучик.

Зокрема йдеться про внесення кандидатури секретаря у випадку вакантності посади.

1. Секретар міської ради змінюється простою більшістю голосів. Відповідно змінюється і в.о. міського голови.

2. В.о. голови – це законодавча процедура правонаступництва у владі (принцип безперервності), отже, для змінити в.о. голови передбачені такі ж умови, як і для зміни самого голови. (Ч. 3 ст. 79 ЗУ "Про місцеве самоврядування" повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради).

3. В.о. голови взагалі не можна переобрати, бо відсутня така процедура, а тому в силу ст. 19 КУ ухвалення такого рішення радою є неможливим. Отже, навіть якщо переобрати секретаря, то Вусенко усе одно залишиться в.о. голови.

"Словом, якщо хтось наважиться на сценарій зміни секретаря, може отримати довгий судовий процес, який закінчиться не раніше, ніж оберуть нового голову. Луцьк може опуститися в анархію, не маючи легітимного правонаступника голови", – повідомляється у дописі.

Нагадаємо: журналіст Антон Бугайчук вважає, що фракція УКРОП намагатиметься змінити секретаря Луцької міської ради ще до виборів міського голови. Натомість секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко не коментує чутки щодо можливого заміщення її з посади і додає, що від самого початку декларувала співпрацю з усіма депутатами, незалежно від того, які політичні сили вони представляють.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
08.02.2017 11:27
Переглядів1554
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:52
08.02.2017
васильок
мда, здійняли бучу на порожньому місці
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг