Романюк не дозволяв перетворювати сесію на видовище, – депутат Луцькради

Фото: Руслан Пилипчук

Голова фракції "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" у Луцькій міській раді раді Ігор Поліщук запевняє, що саме через маніпуляції секретаря Юлії Вусенко дві сесії Луцької міської ради не відбулися.

Зокрема, депутат зазначає, що позачергова 19-та сесія Луцькміськради була призначена менш як за добу і на ній мали розглядати лише одне питання – щодо припинення повноважень міського голови Миколи Романюка у зв'язку зі смертю, пише прес-служба "УКРОПу".

"За Законом, впродовж 15 днів з дня смерті міського голови, подається клопотоння про призначення позачергових виборів. Подати такий документ має право лише виконуючий обов'язки міського голови. Позачергова сесія, де мало б прийнятися рішення про припинення повноважень Миколи Романюка і нинішній секретар Юлія Вусенко стала б виконуючим обов'язки міського голови, мала бути скликана раніше", – каже Ігор Поліщук.

Проте з невідомих причин, Юлія Вусенко затримала її скликання, а, отже, розпочала виконувати обовязки міського голови фактично, знехтувавши правовою площиною і керуючись лише своїм одноосібним рішенням.

Читайте також: "ЮЛІЯ ВУСЕНКО ПОЯСНИЛА, ЧОМУ СЕСІЯ ЛУЦЬКРАДИ НЕ ВІДБУЛАСЯ (ВІДЕО)"

"Вона підписала клопотання про призначення позачергових виборів, хоча не мала цього робити, оскільки не є виконуючим обов'язки міського голови. Тобто, цей документ не має жодної юридичної сили", – пояснює депутат.

Крім того, призначивши за менш як добу дату позачергової сесії, – на 12.00 24 лютого, секретар ради Юлія Вусенко відмовлялася визнати її неправомочною попри відсутність депутатів – на 19-ту сесію зареєструвався лише 21 обранець.

В той час, як на чергову сесію, яка, згідно із повідомленням секретаріату, була запланована на 13.00 цього ж дня, прийшло 29 обранців громади.

"Юлія Вусенко не хотіла визнавати позачергову сесію такою, що не відбулася. Хоча, згідно регламенту, згідно Закону України "Про місцеве самоврядування" це дійсно так. 19 позачергова сесія не відбулась, депутати прийшли на чергову, однак, секретар цього визнавати не хотіла. Те, що це незаконно підтвердив публічно і начальник юридичного відділу Луцькради Олександр Рачков. Додам, що згідно того проекту юридичного висновку, що я бачив, позиція юридичного відділу підтверджує позицію депутатів в тому, що позачергова 19 сесія є такою, що не відбулась, - пояснює Ігор Поліщук. - Щодо голосування руками, яке запропонували деякі депутати, то така процедура передбачається у тому випадку, коли не працює система "Віче". Однак вона сьогодні працювала без перебоїв. Це був маніпулятивний момент, аби затягнути час і 19-ту сесію не визнати такою, яка не відбулася".

"Мені дуже прикро спостерігати за тим, як пані Юлія Вусенко, намагаючись зробити мерське крісло своїм, нехай навіть і на деякий час, на жаль, не гребує нічим. Натомість нашу політичну силу звинувачує у тому, що ми начебто саботуємо сесію, мовляв, не шануємо світлу пам'ять Луцького міського голови Миколи Романюка. Ми закликаємо наших політичних опонентів припинити вводити лучан в оману та дотримуватися усіх процедурних норм, керуючись виключно законом, а не особистими амбіцями і жагою влади. У гонитві за стабілізацію своїх хитких управлінських позицій, секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко, на жаль, забула про ті повноваження, які делеговані їй її виборцями та які визначені законом. У ситуації, коли Луцьк втратив міського голову Миколу Романюка, який, до речі, жодного разу упродовж шести років не дозволив перетворити сесію на видовище, а депутатів змушувати працювати, порушуючи закон, секретар ради мала б стати першою людиною, яка забезпечить згуртування обох гілок влади – представницької та виконавчої. Натомість сьогодні усі ми стали заручниками повної непросможності секретаря ради Юлії Вусенко забезпечити нормальну роботу депутатського корпусу та врегулювання юридично усіх моментів, пов'язаних з управлінням містом.

Фактичне зірвання сесії міськради її ж секретарам, постійне прикривання практично у всіх її коментарях та репліках пам'яттю Миколи Ярославовича, свідчить ні про ще інше, як про затягування часу для втримання на своїх посадах самого секретаря та деяких інших людей з керівного складу Луцької міської ради.

Наголошуємо, що фракція "УКРОП" працює виключно у правовому полі та у своїй діяльності завжди зважає на права та інтереси тих численних виборців, які віддали за нас свої голоси", – наголошує Ігор Поліщук.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
25.02.2017 15:18
Переглядів1937
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
17:57
25.02.2017
петрушка
Що б укррпи не казали, а це було банальне тупе рейдерство та спекуляції законом.
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг