Від сьогодні у Луцьку запрацював сонячний годинник

Екваторіальний сонячний годинник, встановлений під стінами колишнього монастиря бернардинів у центрі Луцька, від сьогодні почав працювати.

Про це повідомляє видання "Хроніки Любарта".

20 березня – день весняного рівнодення. Момент, від якого робота екваторіального сонячного годинника (такого типу, як в Луцьку) стає принципово можливою. Сонце у видимому русі на небі від весняного рівнодення піднімається достатньо, аби промені починали освітлювати годинник.

Окрім річної пори, є також обмеження в добовій. Зрозуміло, що годинник не працює вночі, зранку і ввечері. Є специфічні положення сонця на небі, коли воно освітлює циферблат. З цих причин годинні позначки мають своєрідне нанесення і можуть здатися "нелогічними".

Не треба забувати, що сонячний годинник не показує офіційного часу, за яким живе країна. Столиці країн поділені за поясним часом, де крок від поясу до сусіднього поясу – 1 година. Годинник же показує місцевий час – той, який чинний для кожної точки, де встановлений годинник.

Крім того, є ще кілька астрономічних обмежень, внаслідок яких цей сонячний годинник показує приблизний місцевий час.

Екваторіальний сонячний годинник в Луцьку буде працювати до осіннього рівнодення.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
20.03.2017 14:39
Переглядів826
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-02-2018 21-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг