#Сім_сорок: Натяк абітурієнтам журналістики

Іноді старшокласники, які бачать себе в майбутньому журналістами, запитують, чи варто вступати на перший курс на журналістику. "Краще вже на філологію, – відповідаю я. – Принаймні писати грамотно навчать".

А все чому?

Журналіст повинен розбиратися глибоко у своїй проблематиці. Він має бути не тільки ретранслятором чужих думок (про жанри зараз говорити не будемо), а й сам продукувати нові смисли. Чи можна це зробити в університеті, п'ять років штудіюючи журналістську етику?

Для редактора набагато більшою цінністю є знання журналістом усіх депутатів в обличчя, аніж знання історії зарубіжної журналістики, наприклад.

Тому я палко підтримую підходи Українського католицького університету чи Києво-Могилянської академії, де існують лише магістерські програми з журналістики. А бакалаврат потрібно закінчити в галузі політології, економіки, юриспруденції, історії чи інших дисциплін. Тоді на останніх курсах студент отримує поверх отриманих знань фах журналіста. Фактично інструкцію, як отримані за 4 роки знання можна застосовувати в сфері журналістики.

І до речі, учні, які хочуть стати студентами! На ринку не вистачає журналістів, які би писали про економіку, суди, медицину, науку, агробізнес… Натяк зрозумілий? ;)

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
07.06.2017 07:40
Переглядів635
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
16:18
24.01.2018
аналітик
Погоджуюсь на всі 100% Краще і не скажеш!
останні новини
19-02-2018 18-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг