Депутати Луцькради за 2 мільйони хочуть зробити із синагоги музей

Велика синагога (Луцьк)

Депутати Луцькради пропонують відновити синагогу і зробити там музей.

Депутат Луцької міськради, начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда зазначає, що синагога занедбана, перебуває в руйнівному стані. Тому депутати хочуть облаштувати це приміщення, а також влаштувати музей єврейської історії, щоб використовувати синагогу для розширення туристичного потенціалу Луцька,повідомляє Волинський інформаційний портал.

Долю занедбаного приміщення обговорювали 19 лютого, під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту,

Луцька синагога, вважають депутати, пам'ятка архітектури національного значення. На цей час будівлю використовують не за призначенням. Нею користується фізкультурно-спортивне товариство "Динамо". Товариство здійснює поточний ремонт, але дах протікає, а фасади обвалюються.

"Згідно бюджетного кодексу, ми не маємо права фінансування з місцевого бюджету, а держава коштів не виділяє. Згідно проектно-кошторисної документації, 2011 року на ремонт потрібно 2 мільйони 164 тисяч", – розповідає Бунда.

Цікавим є те, що до синагоги прибудована оборонна башта. Там є кілька кімнат у яких можна повноцінно розмістити експонати і навіть зробити оглядовий майданчик.

Ініціатори відновлення синагоги вже зверталися до різноманітних інвесторів, проте вони коштів не дали. До прикладу, єврейська громада згодна лише забрати синагогу, але не дає комплексного бачення розвитку та використання приміщення. Тому іншого виходу, ніж звертатися до міської ради, в ініціаторів проекту немає.

Комісія вирішила підтримати такий проект рішення.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
19.02.2016 16:29
Переглядів500
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг