Луцьку бракує нормальних ігрових майданчиків

Хоча в Луцьку залишається не так багато вільної землі, місто все ж розбудується. Проте ще з радянських часів у ньому залишається проблема великих "коробок". Будуючи їх, розраховували дати житло максимальній кількості сімей. І не завжди дбали про комфорт і простір для відпочинку.

Про це пише "Волинське агенство розлідувань".

Схожу картину можна подекуди бачити і зараз. Зводячи нові будинки, і далі економлять на оформленні ландшафту, спортивних і дитячих майданчиках. Робити це тепер змушує не "державна програма будівництва соціалістичного житла", а банальна гонитва за наживою. Житлове питання стоїть і далі гостро, і забудовникам часто вигідніше звести на ділянці ще один корпус багатоповерхівки, аніж відвести місце під майданчик чи зелену зону.

І ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦЕ ЗАЛИШТЕ!

Ще у 1996 році Міністерство охорони здоров'я України затвердило "Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів". У цьому документі, чинному й до сьогодні, йдеться:

  • "Біля кожної новобудови повинні бути майданчики для дітей, спортсменів та дорослих, а також зелена зона. Дворові території мікрорайонів повинні бути озеленені …не менше ніж площа смуги зелених насаджень шириною 5 м по периметру житлового будинку або відповідної площі озеленення на вільній від забудови території подвір'я"

Є в цьому документі і норми для дитячих майданчиків. У пункті 4.10 йдеться:

  • "Дворові території мікрорайонів повинні забезпечувати різні види відпочинку та занять всіх груп населення, в тому числі майданчики для ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; занять фізкультурою та спортом; відпочинку дорослого населення".

При цьому передбачається, що дитячі майданчики повинні бути розміром не менше 0,7 кв.м/люд. Норми велять їх розміщувати на рівні землі території подвір'я на відстані не менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель, внутрішньоквартальних проїздів та на відстані не менше 20 м від місць розміщення сміттєзбірників, короткочасних стоянок автотранспорту та відокремлювати по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше 3 м.

Проте реалії сучасного Луцька говорять про інше. Є випадки біля новобудов облаштовують невеликі майданчики посеред парковки чи просто на найбільш незручному клапті землі, "аби відчепилися".

УСЕ – В РУКАХ МЕШКАНЦІВ?

І в дворах новобудов, і біля збудованих раніше багатоповерхівок украй бракує нормальних і безпечних дитячих майданчиків. Мешканці викручуються, як можуть. Оббивають пороги комунальників з проханням відремонтувати майданчик, який у "жеку" на балансі (марно), просять благодійників (якими часто виступають "безкорисливі" політики), або самі беруться наводити лад – якщо домовляться між собою.

Так зусиллями ОСББ, мерії та благодійників наприкінці 2015 року почали облаштовувати дитячий майданчик у внутрішньому дворі житлового комплексу на Зацепи,3. До цього ініціативні мешканці подали пропозицію про облаштування майданчика на конкурс громадських ініціатив міст – перемогли. "Родзинка" цієї ситуації – у тому, що люди облаштували майданчик для малечі на тому місці, де раніше планувалася… парковка.

Але все ж далеко не у кожному дворі Луцька є де безпечно погратися дітям. Про один із них – на Київському майдані,13 розповідає редактор видання "ВолиньPost" Катерина Дулапчій:

  • "У будинок наша сім'я заселилась ще у 1991 році. Тоді ще це була новобудова. І тоді ж у дворі поставили дитячий майданчик. З того часу він і залишився. Частково дитячі залізні гірки заіржавіли і перетворились на металобрухт. Власними силами мешканців його трохи підтримували, поставили гірку, яка під час гойдання небезпечно розхитується. В мене підростає донька, їй 4,5 років. Це якраз той вік, коли в нормальний дитячий майданчик – необхідність, а не розкіш. Та й інших дітлахів у будинку дуже багато".

Звісно, ініціатива мешканців – головна рушійна сила. Зрештою курс на створення ОСББ декларує і держава, говорячи про реформу ЖКГ.

Утім, з контроллючих органів і влади відповідальності ніхто не знімав. Чому ніяк не карають забудовників, які не облаштовують нормального дитячого майданчика, а тим більше зеленої зони? Далеко не в усіх новобудовах майданчики відповідають нормам: не менше 0,7 кв.м/люд, не менше 12 м від вікон і проїздів, не менше 20 м від смітників і парковок.


Очевидно, що бізнес повинен дбати про прибуток. Але це в жодному разі не повинно позначатися на комфорті мешканців.

І правило "ринок усе розставить на свої місця" не завжди працює: в умовах здорожчання будівництва і зубожіння населення люди і далі обирають нове житло за принципом "аби дешевше". А потім кусають лікті, дивлячись, як їх малеча грається у купі піску між бетонною стіною і металевим гаражем.

Автор:Антон Бугайчук
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
21.02.2016 09:09
Переглядів479
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-02-2018 22-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг