Мешканці звинувачують керівництво Волинської стоматполіклініки у незаконному будівництві

Перешкоджання доступу до комунікацій у підвальному приміщенні та начебто незаконні будівельні і ремонтні роботи: мешканці будинку, що перебуває у комунальній власності, звинувачують керівництво Волинської обласної стоматологічної поліклініки.

Депутати оглянули приміщення Волинської обласної стоматологічної поліклініки, що по проспекту Відродження, 51. Зустріч стосувалася вирішення конфлікту, що виник в зв'язку з будівництвом рентгенкабінету стоматологічної поліклініки. Про це йшлося під час виїзного засідання тимчасової комісії обласної ради з питань перевірки підприємств, установ та організацій обласної комунальної власності 22 лютого, – повідомляє ІА Волинські Новини.

Мешканці квартир, що розташовані у будинку, звернулися до голови обласної ради Ігоря Палиці щодо незаконних, на їхню думку, ремонтних робіт у підвальних приміщеннях (де проходять комунікації), що можуть нести загрозу будинку. Мешканці стверджують, що керівник закладу не допускає їх до комунікацій.

Головний лікар Волинської обласної стоматологічної Ігор Дворко зазначив, що раніше приміщення було занедбаним, у підвалах ночували безхатьки. Будівля перебувала на балансі обласного училища культури та мистецтв. Рішенням голови облради у 2007 році його передали на баланс та у користування обласної стоматполіклініки. Колишній блок побутового обслуговування не був житловим приміщенням, тож, на думку головного лікаря, поселяти людей у будівлі не мали права.

Мешканці заселилися сюди ще до передачі будівлі на баланс стоматполіклініці. Директор обласного училища культури та мистецтв, мовляв, своїм наказом, без узгодження з облрадою, поселив в нежитлові приміщення працівників галузі культури у 2003–2004 роках. Так, приміщення площею 90 метрів квадратних надали людині, яка не мешкала у Луцьку.

З його слів, нові мешканці розпочали ремонтні роботи у себе лише тоді, коли дізналися, що приміщення передали обласній стоматполіклініці. Оскільки в приміщеннях були зареєстровані малолітні діти, нових мешканців поліклініка не могла виселити. Це питання можна було вирішити тільки у судовому порядку. Тоді комісія облради рекомендувала виселити незаконно поселених мешканців. Втім, суд поліклініка програла, а Ігор Дворко стверджує, що для збереження приміщення за стоматполіклінікою йому пропонували сплатити 5 тисяч доларів.

Голова тимчасової комісії Вячеслав Рубльов просив надати документи, що дозволяють здійснювати роботи у підвальному приміщенні. Ігор Дворко продемонстрував проектно-кошторисну документацію на реконструкцію приміщення та добудову третього поверху. Планували спорудити шатровий дах та відкрити нове відділення. У підвальному приміщенні планують створити рентгенкабінет (він розташовуватиметься, як наголосив головний лікар, не під квартирами). Відкриття кабінету створить 6 нових робочих місць. Окрім цього, в інших приміщеннях закладу планують відкрити три кабінети дитячого відділення поліклініки.

Головний лікар розповів, що не забороняв мешканцям у доступі до комунікацій, що проходять підвальним приміщенням. Так, коли нещодавно забилася каналізація, він допустив працівників для вирішення проблеми. Водночас, він наголосив, що мешканці не є власниками підвального приміщення, воно належить обласній громаді.

Наразі, з його слів, у підвалі здійснюють косметичний ремонт власними силами. Реконструкція, мовляв, здійснювалася у 2008 році. На думку головного лікаря, "люди, які вкрали в держави 90 метрів квадратних нежитлових приміщень, хочуть вкрасти ще й підвальне приміщення". Він зазначив, що якщо обласна рада ухвалить рішення про передачу приміщень мешканцям, він готовий піти зі своєї посади.

Своєю чергою, мешканець будинку Олег Олексюк зауважив, що головний лікар не має декларації про початок будівельних робіт. З його слів, у підвальному приміщенні постійно тривають роботи, звідти вивозять землю та здійснюють його поглиблення, планують облаштувати додатковий вхід, тож мешканці хочуть дізнатися про наявність всіх необхідних дозвільних документів. Також вони вимагають вільного доступу до комунікацій у підвальному приміщенні, які, на їхню думку, є власністю ОСББ, яке зараз створюють. Держархбудконтроль вже накладав штраф на обласну стоматполіклініку.

Ігор Дворко наголосив, що захищає майно обласної громади та прагне, щоб поліклініка стала однією з найкращих в Україні (йдеться про дитячу стоматологію, лікування під наркозом та освіту для інтернів). Він відзначив, що роботи здійснює не для себе, а заради громади. Дійти згоди з мешканцями квартир він не може, тому що є балансоутримувачем, а не власником майна.

Вислухавши аргументи обох сторін конфлікту, Вячеслав Рубльов зауважив, що конфлікт з громадянами щодо спільних комунікацій керівнику комунального підприємства варто було вирішувати на місці. Оцінку законності будівельних робіт депутати дадуть після засідання комісії, вивчивши усі документи. На його думку, мешканці та керівник комунального підприємства повинні вести між собою діалог та знайти порозуміння щодо спільних мереж. Керівника закладу запросять на наступне засідання комісії, після чого комісія підготує звіт щодо цього конфлікту.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
22.02.2016 15:38
Переглядів700
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг