Театральний скандал: колектив Волинського драмтеатру прагне звільнення Петра Ластівки

Великий скандал назрів у колективі Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Майже всі працівники комунального закладу скаржаться на свого художнього керівника Петра Ластівку. Про це стало відомо на зборах трудового колективу театру, у середу, 16 березня, ‒ зазначають в сюжеті Громадського.Волинь.

На початку заходу Петро Ластівка виступив та заявив, що вважає подію нелегітимною та незаконною. Тож, він покинув зал і вирішив участі у зборах не брати.

Із доповіддю виступив артист театру Юрій Воронюк. Із його слів, він готувався до цієї події 10 років. З виступу стає відомо, що йому накипіло саме зневажливе ставлення художнього керівника до артистів, грубе спілкування. Дуже багато акторів просто кричали від емоцій, і розповідали історії того, як художній керівник їх принижував, не давав творчої свободи й грубо спілкувався із ними.

На збори прибув начальник Управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук та заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк. Обидва пообіцяли у ситуації розібратися і забезпечити юридичний супровід рішення колективу. Щоправда, яким чином обласна рада може вплинути на ситуацію у колективі, ніхто не зміг пояснити, адже вона призначає тільки директора театру. А той уже звільняє самостійно художнього керівника.

Також відвідав ці збори нардеп Ігор Лапін. Народний обранець розповів, що його сюди запросили. Він навів статистику кількості проданих квитків за останні місяці й продемонстрував тенденцію, що на постановки Петра Ластівки приходить мало глядачів.

Шквал критики від артистів пішов у бік репертуару театру та його творчого розвитку. Мовляв, театр уже й забув, як це показувати українську класику, адже художній керівник ставив тільки те, що сам хотів і як хотів.

У результаті довгих обговорень працівники театру вирішили шляхом таємного голосування проголосувати за висловлення недовіри художньому керівнику театру Петру Ластівці. У результаті голосування: 88 вирішили висловити недовіру, 12 – проголосувало "проти", 3 ‒ утрималися.

Сам директор театру Анатолій Глива каже, що подібне голосування та висловлення недовіри худкерівнику відбулося у колективі чи не вперше за 40 років його особистого трудового шляху у закладі.

Чим закінчиться ця історія невідомо. На зборах прогнозували судові спори та можливість поновитися на посаді особи, що стала об'єктом гніву волинських театралів. Наразі питання стоятиме за обласною радою.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
17.03.2016 12:50
Переглядів1303
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:46
19.03.2016
депутат
На знімках ніби корифеї,але дуже нагадують суддів сталінської епохи,які від імені народу правили бал...живуть на податках народу і не можуть в мирі жити.закрити театр,а гроші віддати бідним і сиротам.
17:18
17.03.2016
глядач
Дуже правельне рішення
останні новини
22-04-2018 21-04-2018 20-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг