У Луцьку пропонують встановити пам'ятник князю Вітовту

У Луцьку науковці запропонували встановити пам'ятник князю Вітовту Великому, враховуючи його внесок у євроінтеграційні процеси і важливу роль у розбудові Луцька як європейського міста.

Відповідну резолюцію учасники Міжнародної науково-практичної конферненції "Князь Вітовт: історична постать на тлі епохи" прийняли 20 травня.

Конференція відбулася у рамках святкування з нагоди Дня університету, який традиційно відзначають 19 травня. У ній взяли участь ректори трьох університетів: СНУ ім. Лесі Українки - Ігор Коцан, Університету Вітовта Великого - Юозас Аугутіс, Люблінського Католицького Університету Івана Павла ІІ - Антоні Дембінські, декан іторичного факультету СНУ ім. Лесі Українки Анатолій Шваб, викладачі: проф. Ярослав Шабала, доц. Володимир Пришляк, доц. Сергій Панишко, доц. Оксана Карліна, Оксана Штанько, доц. Анна Левчук, а також заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника "Старий Луцьк" Віктор Баюк та провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, завідувач відділу "Музей Луцького братства" Олена Бірюліна.

Тож учасники конференції просять Луцьку міську раду дати дозвіл на встановлення у Луцьку пам'ятника Вітовту Великому.

Науковці пропонують оголосити конкурс на кращий проект такого пам'ятника, залучивши до цього викладачів і студентів СНУ ім. Лесі Українки, Університету Вітовта Великого та Люблінського Католицького Університету Івана Павла ІІ.

Також учасники конференції хочуть започаткувати постійний науковий форум, присвячений дослідженню геополітичних процесів у Центрально-Східній Європі у минулому та в сучасну добу. Крім того, учасники конференції планують розпочати практику впровадження міжнародних грантових програм щодо цієї тематики і створити художній фільм, присвячений добі Вітовта Великого на Волині.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
20.05.2016 12:51
Переглядів1169
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-04-2018 22-04-2018 21-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг