Ботанічний сад на Волині може стати ще кращим

Не кожен лучанин знає, що у Луцьку є унікальне природнє місце: ботанічний сад, де росте 23 родини і 51 рід рослин, частина з яких занесена до "Червоної книги".

Їх ніхто там спеціально не садив, рослини самі "знайшли" місце, де їм добре, – кажуть спеціалісти. Приємно дивує, що ботанічний сад розташований поряд з житловими будинками, але це не шкодить пам'ятці природи: схоже, лучани цінують той факт, що живуть поряд з частинкою дикої природи, – пише Район. Луцьк.

Як розповіла директор першого у Волинській області ботанічного саду "Волинь" Оксана Соломонюк, сад створили у 1977 році за ініціативи колективу Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. Міськрада виділила 10 га землі поблизу річки Сапалаївки – парку імені маршала Ворошилова. У 83-му саду надали статус пам'ятки природи загальнодержавного значення. У 2001 році сад розширився: до нього приєднали 10 гектарів парку поблизу вулиці Потебні.

Зі слів Оксани Соломанюк, територія біля Сапалаївки не закріплена за університетом: частину забудували, а решта – то водоохоронна зона, яка не може бути у будь-чиїй власності, кажуть чиновники. Тому сьогодні у віданні Східноєвропейського національного університету – тільки 10 гектарів землі поблизу вулиці Потебні та річки Стир. Саме на цю землю університет має державний акт. І саме це сьогодні можна називати унікальною природною пам'яткою – ботанічним садом "Волинь"

Попри те, що сад виник там самостійно, він має кілька десятків різновидів рослин, серед яких трапляються і червонокнижні. Директор ботанічного саду стверджує, що природа сама потурбувалася про те, аби у Луцьку з'явилися рослини, які рідко ростуть на території Волині.

"Сад ніхто планово не засаджував. Там є місцевість, яку облюбували рослинки з "Червоної книги". У нас на Волині вони рідко ростуть, а там їм добре", – розповіла Оксана Соломонюк.

Для лучан зелена зона приваблива не тільки рослинним різнобарв'ям. Із саду відкривається чудова панорама Старого міста, а Стир, що протікає поблизу, робить територію ще мальовничішою.

Зараз ботанічний сад залишається одним з улюблених місць для розваг лучан. Це чудове місце, де можна відпочити від шумного міста та надокучливої інфраструктури. Зелень, чисте повітря та тиша, яку так рідко знайти у сучасних містах, сприяють неабиякій популярності зеленої зони.

Щоб зробити цю територію не тільки приємним місцем відпочинку, а садом з численними різновидами флори та креативними рішеннями проектантів, дирекція вирішила залучити до співпраці спонсорів.

Допомагали у розробці проекту майбутнього саду колеги з Німеччини. Директор "Волині" говорить, що подавати заявку на фінансування проекту Євросоюзом потрібно було після виконання певних робіт. Наразі ж у зв'язку з економічним становищем у країні, грошей на початок робіт не знайшлося.

"Потрібно було хоча б відсотків 30 виконати, тоді можна було б подавати заявку на конкурс фінансування Євросоюзу", – зазначила Оксана Соломонюк.

Безперечно, сад може стати візитною карткою усього міста. Найбільше пощастить тим лучанам, які проживають поблизу. Щоб відпочити посеред справжньої природи, отримати естетичне задоволення, послухати спів пташок, подихати свіжим повітрям чи просто побути наодинці – далеко йти не доведеться.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
20.05.2016 13:12
Переглядів746
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-04-2018 22-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг