У Луцьку утеплять будівлі бюджетної сфери за кошти НЕФКО

Представники організації НЕФКО та SWEKO оглянуть 46 будівель бюджетної сфери, із яких виберуть об'єкти, що будуть утеплені згідно із їхнім проектом.

Основну частину інвестицій становитиме кредит від НЕФКО, ще частина – грант від фонду E5P і частину профінансує Луцька міська рада. Про це стало відомо 14 червня під час зустрічі Луцького міського голови Миколи Романюка з представниками Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та SWECO.

Старший інвестиційний радник, керівник представництва НЕФКО в Україні Юлія Шевчук коротко ознайомила присутніх із принципами діяльності корпорації НЕФКО. Зокрема, вона зосередила увагу на тому, що їхня фінансова установа заснована 5 країнами північної Європи у 1990 році. В Україні вони працюють з 2004 року і фінансують проекти виключно з екологічними вигодами. Зараз в Україні корпорація має близько 150 проектів на стадії розробки та впровадження.

Керівник представництва НЕФКО в Україні Юлія Шевчук

"Ми працюємо у всій Україні і маємо багато потенційних проектів", – сказала Юлія Шевчук.

Керівник проекту SWECO Гуннар Барк розповів, що їхня компанія налічує більше як 14 тисяч працівників. SWECO працює на всіх стадіях упровадження проектів: від ідеї до реалізації. Це дає їм надзвичайний досвід і можливості для впровадження їхніх проектів найкращим чином.

Старший радник консалтингової компанії "Гарде" Володимир Дебой додав, що для них велика честь працювати із такою компанією, як SWECO.

Старший радник консалтингової компанії "Гарде" Володимир Дебой

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев сказав гостям, наскільки важливим для Луцька є те, що цей проект охопить близько 40 проектів бюджетної сфери міста.

"Безпосередньо я буду координувати роботу від міськради, щоб оперативно надавати інформацію. Ми постараємось в кінці року покласти на стіл НЕФКО всі необхідні документи, щоб вже з наступного року взятись за роботу",– сказав Тарас Яковлев.

Він попросив керівників, які мають стосунок до проекту, попередити працівників, щоб ті сприяли і оперативно надавали необхідну інформацію під час фактичного обстеження об'єктів.

Гуннар Барк розповів про основну суть проекту "Енергоефективність у громадських будівлях Луцька". Він додав, що першочергове завдання, яке стоїть перед ними, – аналіз заходів і розгляд у комплексі всіх факторів: фінансових, економічних та соціальних.

Керівник проекту SWECO Гуннар Барк

Головна ціль цього проекту – збереження енергії, зменшення витрат на її споживання та зменшення викиду парникових газів в атмосферу. Щодо заходів з енергоефективності, то згідно із проектом вони передбачають ряд робіт, серед яких утеплення фасадів, заміна дахів, дверей, вікон та інше.

Також спільно із міською радою вони мають скласти план пріоритетного фінансування, завдяки якому можна буде побачити, які заходи і в яких саме будівлях повинні реалізувати.

"Необхідна підтримка від міста. А саме: треба призначити координатора проекту, залучити енергоменеджерів, департамент економічного розвитку, фінансовий департамент та департаменти, які мають на своєму балансі об'єкти, які будуть прописані в проекті",– сказав Гуннар Барк.

Він додав, що їхня делегація проведе в Луцьку декілька днів для того, щоб почути від представників міськради їхні ідеї щодо цього проекту.

Микола Романюк пояснив присутнім депутатам, представникам освітньої та спортивної галузей, що прийняття рішення НЕФКО не означає, що на другий день розпочнуть утеплення будівель. Після позитивного рішення НЕФКО розпочнуться тендери і, якщо все буде добре, після опрацювання всієї інформації та зібраних документів лише в наступному році розпочнуть роботи з утеплення.

"Добре було б, щоб вже в грудні ми пройшли дві важливих процедури, взимку провели тендери і на весну розпочали роботу", – сказав Микола Романюк і пообіцяв зробити все для того, щоб оперативно надавати всю інформацію.

Гуннар Барк сказав Миколі Романюку, що вони переглянуть всі 46 об'єктів, які підготувала міська рада для цього проекту, і виберуть будівлі бюджетної сфери (лікарні, школи, дитячі садочки), які утеплюватимуть.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
14.06.2016 15:05
Переглядів785
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-01-2018 17-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг