Полігон на Брищенському сміттєзвалищі вимагають законсервувати

Минулого тижня на Брищенське сміттєзвалище, що у Луцькому районі, почали приїздити сміттєвози зі Львівщини.

"Сьогодні Львову допомагає вся Україна. Ми – найближчі сусіди, і ми не можемо їм відмовити. Навіть в Житомир возять. На сьогодні я дозволив три машини ще привезти. Але це сміттєвози, які возять звичайне сміття, а не пресоване. Це відбувається через домовленість між міськими головами Луцька і Львова", – каже директор "Луцькспецкомунтранс" Валерій Кузьмич у сюжеті Громадського. Волинь.

Ця ситуація вкотре актуалізувала питання необхідності закриття одного з полігонів. Місцеві мешканці наголошують, що сміттєзвалище давно вичерпало свої можливості. Сміттєсортувальна лінія, яку тут відкрили у серпні 2015-го, не справляється з обсягами роботи.

Кажуть, що користі від неї мало. На сміттєзвалищі утворюються фільтрати, збирається та накопичується так звана мертва вода. Окрім того, сміттєзвалище перетворилося на розсадник безхатьків, які перебирають відходи і збувають їх, щоб придбати спирт.

"Мав полігон бути законсервованим ще торік. Але цього не зроблено. Люди збунтувалися, почали говорити, що треба щось робити. Тому це питання піднімаємо на зборах на сесіях, комісіях, але нас не чують. Зараз вимагаємо, щоб засипали сміття і один полігон закрили до липня", – каже депутат Рокинівської селищної ради Олег Лукашевич.

Селяни вже не вірять бізнес-пропозицям, що стосуються переробки або утилізації сміття. Нещодавно запропонували встановити там піч, що спалюватиме тверді побутові відходи. Однак, люди проти. Прогнозують, що піч буде отруювати їм повітря. Фільтри дуже дороговартісні і підприємець буде на цьому економити.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
15.06.2016 15:58
Переглядів576
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг