Екс-мер Луцька не зміг відсудити в міськради 56 тисяч гривень зарплати

Богдан Шиба

Колишньому Луцькому міському голові Богданові Шибі не вдалося відсудити понад 55,5 тисяч гривень у міської ради через те, що не зміг повернутися на посаду у Волинську ОДА після втрати посади міського голови.

Львівський апеляційний адміністративний суд 3 грудня 2015 року задовольнив апеляційну скаргу прокурора міста Луцька й скасував постанову Луцького міськрайонного суду від 8 вересня 2011 року, якою було частково задоволено позов колишнього Луцького міського голови Богдана Шиби, - повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області.

У позові Богдан Шиба наполягав визнати незаконною відмову Луцької міської ради у виплаті йому середньої заробітної плати та стягненні на його користь середньомісячної заробітньої плати за шість місяців, яку він одержував на виборній посаді в міській раді понад 55,5 тисяч гривень).

Ще у червні 2011 року екс-очільник луцької громади звернувся до суду з позовом до міської ради, аби стягнути з органу місцевого самоврядування середню заробітну плату за півроку. Свої вимоги обґрунтовував тим, що,будучи обраний Луцьким міським головою, звільнився з посади першого заступника голови обласної державної адміністрації. Коли ж закінчився строк повноважень, на попередню посаду Богдан Шиба не повернувся.

Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" (в редакції на момент звільнення) було передбачено, що депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання - на період працевлаштування за ним зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

У виплаті середньої заробітної плати Луцькою міською радою колишньому очільнику було відмовлено. Проте Луцький міськрайонний суд визнав цю відмову незаконною.

Прокуратура ж міста Луцька оскаржила цю постанову в апеляційному порядку. Прокурори наполягали, що Богдан Шиба не мав права на отримання середньої заробітної плати, яку він отримував на посаді Луцького міського голови, адже звільнився з посади в облдержадміністрації за власним бажанням, а не у зв'язку із переходом на виборну посаду.

Дослухавшись до доводів прокурорів, Львівський апеляційний адміністративний суд, прийшов до висновку, що рішення суду першої інстанції про виплату коштів є незаконним.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
28.12.2015 11:39
Переглядів298
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018 18-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг