Луцька церква пояснила, для чого вмикає гучномовці

Гучномовці на храмах, що транслюють богослужіння, виконують місіонерську функцію: нагадують християнам про Бога і важливість відвідувати храм, - запевняють у Волинській єпархії УПЦ Київського патріархату.

Про це інформує Волинь24.

"Є дві категорії людей, для яких використовуються гучномовці: ті, хто хоче піти на богослужіння, але не може, і ті, хто може, але не хоче", - розповів прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Собко.

Головна мета гучномовців – нагадувати православним християнам про початок богослужіння в церкві і закликати приєднатися до спільної молитви.

"Церква виконує своє безпосереднє завдання: поширює серед людей Боже слово", - пояснює священик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЧАНКА ПОСКАРЖИЛАСЯ, ЩО ЦЕРКОВНИЙ СПІВ НЕ ДАЄ ВИСПАТИСЯ

Він додає: церква виходить з того, що більшість мешканців міста - християни, тож транслювання для них богослужіння у гучномовець доречне.

Інша причина – можливість послухати службу тим, хто не може прийти до храму.

Головне - аби робота гучномовців не порушувала законодавства, зокрема правил дотримання тиші, додає Віталій Собко.

"Якщо якийсь храм порушує санітарні норми – це треба виправляти. Можна вирішити проблему з настоятелем церкви, а якщо не вийде – звертатися до керівника Волинської єпархії УПЦ КП Михаїла. Ну а якщо і він не допоможе – тоді вже слід іти у міську раду", - радить він.

А от настоятель луцького Холмського храму, використання гучномовців якого просять заборонити в петиції, від коментарів відмовився:

"У всіх церквах Луцька вмикають гучномовці. В них питайте. Спочатку їх обдзвоніть, а тоді до мене звертайтесь! Я зайнятий, звільнюсь в кінці тижня", - заявив по телефону протоієрей Михайло Онищук.

На запитання: "То у вас церква повна? Люди на дворі стоять і слухають?" священик відповів "Так!" і закінчив розмову.

Довідка: згідно із Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" громадяни мають право на безпечні для здоров'я та життя побут, відпочинок і навколишнє середовище.

Стаття 24 цього Закону зобов'язує підприємства, установи та організації вживати заходів з недопущення перевищення рівнів шуму на так званих захищених об'єктах, в число яких входять житлові будинки та прибудинкові території.

Допустимий рівень шуму встановлюється санітарними нормами і залежить від території і часу доби. В середньому для житлових будинків рівень шуму не повинен перевищувати 45-60 дБ (рівень шуму можуть виміряти органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, до яких треба звертатися із заявою).

Цей же закон забороняє біля житлових будинків і прибудинкових територій гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму у час із 22:00 до 8:00.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
13.07.2016 17:59
Переглядів1808
Коментарів8
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:25
15.07.2016
Нєдовєсова Оксана (автор петиції)
Дуже прошу усіх небайдужих підтримати мою петицію і у цивілізований спосіб змісити церкви поважати права усіх людей! На сьогодні петицію підтримало 140 людей. До збору підписів залишилось 10 днів - потрібно ще 160 підписів. http://e-dem.in.ua/lutsk/Petition/View/499
13:25
15.07.2016
Нєдовєсова Оксана (автор петиції)
4. На місці скверику колись дійсно було кладовище і перед створенням скверику були перепоховання. Очеидно перепоховали не усіх людей, так як коли будували будинки жилі (до побудови церкви) під час риття фундаменту було вирито багато костей. Такаж ситуація з кладовищем в багатьох людних місцях Луцька (меморіал, наприклад). Як наявність гучномовців та відсутність спуску в парк для колясок допомагає відспівувати душі померлих, що не були перепоховані?
13:24
15.07.2016
Нєдовєсова Оксана (автор петиції)
2. По-друге, священник - така посада не зареєстрована у переліку посад, чи у нього в трудовій книжці він так записаний? яке процесуальне становище у священника - керівник юридичної особи. А це значить, що керівник як і будь-яка інша посадова особа живе за законами і правила (інструкціями), що чинні в українському законодавчому полі. І я буду до останнього доводити це навіть якщо прийдеться подавати позов до суду. Повірте, вони так мешканцям "просто набридли" своїм нахабством, що підтримають більшість. 3. Найбільше вражають своїм нахабством захисники таких гучномовців. І ще вражає як фанатично-самозакохані люди впевнені, що тільки вони вміють правильно розуміти Євангелію, мають право повчати всіх, у своєму розумінні поширювати і навязувати Боже слово. Не про таких написано: повиймайте колоду з свого ока перед тим як вказувати на сучок в оці іншого? Кожна людина має свої права і її права закінчуються там, де починаються права іншої людини.
13:23
15.07.2016
Нєдовєсова Оксана (автор петиції)
Просто не треба лицемірити тим, хто цю церкву будував. Гучномовці включаються перед 8 годиною ранку і "гатять" на весь район. В цей час на першій службі (бо основна у них приблизно в 09-30) в церкві стоїть в переважній більшості 10 людей із священником. Їм щось не чути? Ніхто ні у кого дозолу не питав, підписи не збирав. І якщо самі священники порушують закон, то чого вони до нього взивають тепер? Хіба не таких священників Ісус з церков виганяв і якого вони так на всіх проповідях вшановують? Ділами своїми потрібно християнство поширюати, а не пустослівям.
16:24
14.07.2016
фіва
ТАК, спочатку виганяють Бога, кажуть " Заважає спати", а потім коли проблема, кажуть: " де Бог?" , - дивні люди, дивні..хіба ні?
21:52
13.07.2016
мотя
Я мешкаю в будинку,біля якого знаходиться церква. І священник цього храму регулярно проводить службу ,а іноді включає запис пісноспівів. В ті хвилини стан не можу передати . моя дитина каже"чому вони так гарно співають . аж всередині щось робиться. "Це сказав семирічний хлопчик. Прочитавши ,що комусь заважає богослужіння .......без коментарів
18:19
13.07.2016
Смоленг
ми живемо взагалі то в правовій державі!
18:19
13.07.2016
Протест Вікторович
ЦЕРКВА!!! ВИМКНИ ГУЧНОМОВЦІ!!! ХОЧУ СПАТИ ЗРАНКУ, А НЕ СПІВИ СЛУХАТИ! МАЙТЕ СОВІСТЬ......
останні новини
20-03-2018 19-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг