Екс-посадовцям "Луцького КХП №2" загрожує ув'язнення

Прокуратура міста Луцька має намір засудити колишнього директора "Луцького КХП № 2" Михайла Гнасюка на 9 років позбавлення волі,а його заступницюОльгу Цісар на 8,5 років.

Посадовці "Луцького КХП № 2" вже кілька років поспіль перебувають на лаві підсудних, -повідомляє Район. Луцьк.

Спершу їх судили в Луцькому міськрайонному суді. Потім вирок суду оскаржувався в апеляційному та навіть касаційному порядках. Зрештою, Вищий спеціалізований суд повернув провадження знову до Апеляційного суду Волинської області для перегляду вироку в частині призначення покарання засудженим.

Кілька років тому зі складів "Луцького КХП №2" зникло близько 300 000 тонн зерна. Як виявилося згодом, це було збіжжя Аграрного фонду, яке було передано в сховища "ЛКХП №2" на зберігання.

Згодом перевіркою КРУ було встановлено, що зерно Аграрного фонду луцьке підприємство використовувало на свій розсуд, тобто виготовляло борошно різних ґатунків та продавало. Ба більше, посадовці "Луцького КХП №2" уклали кілька фіктивних договорів про те, що вони беруть на зберігання збіжжя столичного підприємства "Конкорд плюс", за що заплатили понад 8 мільйонів гривень.

Зрештою, проти директора підприємства Михайла Гнасюка, його заступниці Ольги Цісар та керівника фірми "Конкорд плюс" Андрія Косова відкрили кримінальне провадження.

Вироком Луцького міськрайонного суду Михайла Гнасюка та Ольгу Цісар засудили до 5 років ув'язнення, позбавили права працювати на держпідприємствах протягом 3 років та зобов'язали сплатити по 340 000 гривень штрафу. Разом з тим, стягнули з них солідарно 45 271 992 гривень на користь Державного агентства резерву України, а Ольга Цісар повинна була відшкодувати "Луцькому КХП №2" ще 185 000 гривень збитків.

Директора фірми "Конкорд плюс" засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна, позбавили права обіймати посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки. Крім того, стягнули з нього на користь Державного агентства резерву України заподіяні злочином збитки в сумі 8 022 230 гривень.

Не погоджуючись із таким вироком і прокурор, і всі засуджені, і навіть Луцька ОДПІ оскаржили вирок в апеляційному порядку. Так, прокурор просив призначити засудженим більший термін ув'язнення, а саме – Михайлу Гнасюку 9 років позбавлення волі, Ользі Цісар – 8,5, а Андрі. Косову – 9 років ув'язнення. А частини вироку стосовно штрафів та позбавлення права працювати на посадах в держпідприємствах – залишити в силі.

Усі троє засуджених просили вирок суду першої інстанцій скасувати, а провадження відносно них закрити, оскільки вони не мають ніякого відношення до інкримінованих їм злочинів.

В свою чергу Луцька ОДПІ також подала апеляційну скаргу, в якій просила задовольнити цивільний позов про стягнення з Михайла Гнасюка та Ольги Цісар про 4 398 250 та 3 847 500 гривень податкового боргу відповідно, про що представники податкової заявляли в суді першої інстанції, однак в задоволення позову тоді було відмовлено.

Колегія суддів Апеляційного суду Волинської області розглянула скарги апелянтів та ухвалила виключити з вироку покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на державних підприємствах та установах. Проте ця ухвала суду була скасована.

Відтак Апеляційний суд вже вдруге розглядає апеляційні скарги засуджених, прокурора та Луцької ОДПІ, і яке рішення суд прийме цього разу – стане відомо згодом.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
29.12.2015 13:26
Переглядів419
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-03-2018 17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг