Чи потрібен Луцьку джаз: думки жителів міста

Міжнародний джазовий фестиваль Art Jazz Cooperation вкотре відбувається у стінах Замку Любарта у Луцьку.

Донести до слухача екзотичний заряд намагаються як українські джазові гурти, так і виконавці з Польщі, Німеччини, США і навіть Куби.

Як же ж ставляться до такої музики лучани і чи вважають вони такий захід важливим і потрібним для Луцька з'ясовував "Конкурент".

Віктор "Silver" Іщук

"Я думаю, що джазовий фестиваль – це важливо. Раніше ці всі фестивалі були закриті. (Art Jazz Cooperation вперше відбувся у 2007 році, – авт.) Робилися для VIP-персон. Простим людям туди не можна було зайти. Добре, що в останні роки він став відкритим.

Не скажу, що я такий любитель джазу, але часом слухаю. Мені дуже подобається, що на луцьких джазових фестивалях багато фольк-джазу. Бо класичний джаз не такий. Ну, Армстронга (Луї Армстронг – американський джазовий музикант, – авт.) ще можна слухати.

Це такий пласт музичної культури, в який треба не один місяць чи рік вливатися. Це важка музика. Так само як і класику не можеш цілий день слухати".

Лучанин Ігор

"Вважаю, що джаз – це елітарна музика. Потрібно хоча б музичну школу закінчити, щоб її розуміти. Це наче як знати азбуку, щоб прочитати книжку. Я трохи слухав свого часу джаз. Зрозумів, що в цьому абсолютно не розбираюся…Прекрасна музика, гарна. Але я надто мало знаю, щоб її розуміти. Хоча такий фестиваль, на мою думку, для міста – це плюс".

Катя

"Різні люди для різної музики, нібито створені: хтось любить рок, хтось любить класичну музику. Я інколи джаз слухала, але згодом перестала. Кожного дня смаки в людей змінюються.

Коли слухаєш джаз, дивні емоції захлинають, хочеться літати, танцювати. Але я стараюся піднімати настрій будь-якою музикою".

Микита Рабан, депутат Луцької міської ради

"Джазовий фестиваль, знаю, не перший рік відбувається. Такий захід – це можливість пізнати американську культуру, яка непогано вкорінилася і на теренах України. Крім того, на таких фестивалях є можливість поспілкуватися під музику, познайомитися.

Джазова музика, під настрій, але в цілому подобається. Хоча віддаю перевагу класиці, традиційним гуртам, таким як Metallica, Scorpions. Це музика моїх батьків, але вона актуальна і на сьогоднішній день. Своєю якістю вона значно вища, ніж більшість сьогоденних виконавців".

Ірина Мельник, викладач СНУ імені Лесі Українки

"Слухаю класичну музику у вільний від роботи час. Джаз не слухаю. Думаю, що для молоді такі заходи, як джазовий фестиваль, потрібні. Але я б надала перевагу традиційній класичній музиці. На джаз не пішла би. Хоча думаю, що є багато таких, які би хотіли піти і послухати".

Олег

"Джаз не дуже подобається. Мене не надто цікавить цей жанр і музика західних виконавців. Хоча, на мою думку, такий захід потрібен. Треба притягувати людей, ознайомлювати з різними жанрами музики. Я, можливо, прийшов би, заради цікавості".

Лучанка Марія

"Джаз подобається частково. Особливо в цей напрям не заглиблювалася. Думаю, що серед місцевих жителів цей жанр музики не особливо популярний. Більшість, мабуть, вибирає масову музику".

Музикант Микола

"Джаз мені подобається, цікава музика. Такий фестиваль потрібен місту. Пам'ятаю, минулого року був теж фестиваль, то ходив. Було цікаво послухати. Людей трохи було. Не сильно багато".

Пан Андрій

"Віддаю перевагу музиці, в якій менше тексту, класиці. Про джазовий фестиваль не чув. Але думаю, що такі заходи важливі для міста. Це збільшення культурного рівня".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
27.08.2016 10:00
Переглядів1288
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:36
27.08.2016
Джазовий фестиваль був раніше ніж 2007р.
13:13
31.08.2016
Василь Бідун
0
0
"Міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation» по праву вважається одним з наймасштабніших культурних заходів Волині. Почавши свою історію у 2007 році, цей мистецький захід став її своєрідною візитною карткою", - з офіційного сайту фестивалю.
останні новини
25-05-2018 24-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг