Лучан закликають повідомляти про випадки спалювання відходів

Опале листя та відмираюча суха рослинність збільшують кількість відходів, які утворюються в місті в рази.

Факти спалювання відходів в межах міста в осінній період – непоодинокі. Від цього страждають всі лучани, – повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

У Луцькраді попереджають: в місті спалювати відходи заборонено.

За даними управління охорони здоров'я, у місті з року в рік зростає кількість зареєстрованих хвороб органів дихання: бронхіальної астми, хронічних бронхітів, ринітів, хронічних ларингітів, астматичних станів, алергічних ринітів. На диспансерному обліку з хронічними формами хвороб дихальних шляхів перебуває 1228 жителів міста, а в осінній період значно зростає з причин погіршення якості атмосферного повітря, яке забруднене продуктами згорання відходів та різноманітних органічних решток.

Дим від спалювання листя – це концентрована сильнодіюча токсична суміш, яка, досягаючи найглибших ділянок легень, утворює там комбінації осаджених токсичних елементів, що заважають процесу засвоєння кисню в організмі. Окремі продукти згорання листя і особливо пластикових відходів, які потрапляють в купи сміття, є канцерогенними сполуками, що спричиняють розвиток ракових клітин.

Лучан заклиають не спалювати листя і стерню на дачних ділянках. Альтернатива спалюванню – компостування органічних відходів.

При виявленні фактів спалювання відходів або городніх залишків на території міста просять повідомляти за телефонами:

  • 72-33-96; 72-46-95 – Державна екологічна інспекція у Волинській області;
  • 15-80 – цілодобова служба оперативного реагування Луцької міської ради;
  • 72-26-49 – департамент муніципальної поліції Луцької міської ради;
  • 72-46-08 – відділ екології Луцької міської ради.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності, її залишків, а також відходів передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
21.09.2016 13:50
Переглядів637
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-02-2018 19-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг