Луцьким студентам розповіли, як з'їздити до Литви чи Польщі за обміном

Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема

Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема розповів студентам луцького вишу, які є інструменти впливу на владу, а також як можна поїхати до Литви чи Польщі за програмою міжнародного обміну.

Зустріч представника міністерства зі студентами Луцького національного технічного університету відбулася 4 жовтня у стінах корпусу № 3, де розміщені факультети бізнесу, а також обліку та фінансів.

Свою лекцію заступник міністра супроводжував презентацією

Міжнародні програми обміну

Як зауважив заступник міністра на початку своє лекції, українці звикли сприймати державу, як батька, який повинен попіклуватися про кожного. Насправді такого немає в жодній розвиненій країні.

"Держава має бути партнером, який створює певні правила, рамки, але відповідальність треба брати на себе", – зауважив представник Міністерства.

Зі слів Олександра Яреми, Міністерство ставить за мету формувати патріотичну, суспільно активну молодь. Крім того, обізнану з життям і культурою інших народів. Для цього планують реалізовувати в Україні міжнародні програми, які даватимуть змогу молодим українцям побувати закордоном.

Заступник міністра запитав, скільки студентів має акаунти у фейсбуці

Як зауважив Олександр Ярема, позиція Міністерства така: суспільство буде успішним тоді, коли хоча б чверть молоді займатиме активну позицію у ньому.

Щодо міжнародних програм, українські студенти вже точно отримають нагоду поїхати за програмою обміну до Польщі та Литви.

Згідно з домовленістю з Республікою Польща, у програмі повинні залучити 2 тисячі молодих людей, як мінімум, на 5 днів обміну.

Проект обмінів між Україною та Литвою, зі слів заступника міністра, стартує з наступного тижня.

Крім того, відтепер студенти зможуть залишити свою заявку он-лайн, що дозволить охопити більше людей.

Як молоді впливати на політику в країні та працювати над собою

Крім того, заступник міністра назвав декілька інструментів, впроваджених Міністерством молоді та спорту, які дають змогу молодим людям впливати на процес формування політики в країні, отримати додаткову неформальну освіту чи знайти підходяще місце для занять спортом.

Існує, наприклад, безкоштовний інструмент Youreporter. За допомогою нього ви зможете щотижня отримувати питання, які впливають на процес формування політики і висловлювати свою позицію, відправляючи SMS.

"Це стосується різних аспектів: питань навчання, охорони здоров'я. Близько 10 тисяч людей в Україні користується цим інструментом", – розповідає Олександр Ярема.

У Міністерстві також працюють на програмою "Молодіжний працівник", яка, зі слів Яреми, поширена в багатьох країнах і дає можливість молоді отримувати додаткові знання і можливості, які не дають виші.

Заступник міністра порадив кожному скористатися профорієнтаційним порталом "Моя кар'єра".

"Цей портал покликаний дати можливість молодій людині правильно обрати спеціалізацію, адже часто навички і знання молодої людини і спеціальність, яку вона здобуває 5 років, категорично не співпадають", – зауважив посадовець.

Наприкінці лекції від студентів ЛНТУ посипалося багато питань. Зокрема як отримати роботу після закінчення вишу та які кроки потрібно зробити конкретно, щоб поїхати закордон за обміном.

Насамкінець професор кафедри менеджменту і маркетингу Тарас Божидарнік вручив заступнику міністра навчальний посібник з питань євроінтеграції. Мовляв, колись може знадобиться

Професор кафедри менеджменту і маркетингу Тарас Божидарнік, який власне й ініціював цю зустріч, подякував заступнику міністра за виступ.

"Було вільне спілкування, конструктивні пропозиції, діалог", – каже викладач ЛНТУ.

Як розповів Олександр Ярема, він отримав задоволення від спілкування. Мовляв, студенти задавали питання не просто для галочки, а тому, що їх це цікавило.

"Треба формувати партнерство між державою і громадянами, державою, бізнесом і громадськістю. Тоді буде шанс досягати практичних результатів", – підсумовує Олександр Ярема.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
04.10.2016 20:05
Переглядів1874
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-05-2018 20-05-2018 19-05-2018 18-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг