Лучани завдяки депутату Луцькради можуть отримати власне житло

Будівля гуртожитку ПАТ "Електротермометрія", яку допомагає приватизувати депутат Луцькради Євгеній Ткачук

В бюджеті Луцька на 2017 рік планують передбачити 2,5 мільйона гривень на приватизацію гуртожитка ПАТ "Електротермометрія" на бульварі Дружби Народів, 4, що в районі ДПЗ.

Про це зазначено у рішенні Луцької міської ради від 28 вересня 2016 року.

Пролобіював рішення у міській раді депутат від округу № 3, до якого власне і входить згаданий гуртожиток, Євгеній Ткачук. Його колега, депутат Микола Яручик ініціативу підтримав.

Тож обранці громади спільно увечері 7 жовтня зібрали мешканців цього гуртожитка, щоб донести до них інформацію про те, що перший крок уже зроблено.

Про візит депутати повідомили заздалегідь

На зустріч зібралося чимало мешканців гуртожитку

Дехто підходили вже під час зборів

Рішення Луцької міської ради від 28 вересня 2016 року

(фото клікабельне)

Євгеній Ткачук пояснив, що у Луцькраді зареєстрували проект рішення, за яким планували декілька гуртожитків передати на баланс міста, зазначивши, що потрібно буде від 8 до 10 мільйонів гривень з бюджету на відновлення цих будинків.

Тоді обранець громади вніс зміни до цього проекту рішення і включив туди пункт передбачити в бюджеті міста кошти для придбання гуртожитка в ПАТ "Електротермометрія".

Депутат запевнив, що разом із Миколою Яручиком та іншими колегами зробить все для того, щоб ці кошти таки заклали в бюджеті на 2017 рік.

Депутати Євгеній Ткачук та Микола Яручик

Крім того, зі слів Євгенія Ткачука, директор ПАТ "Електротермометрія" Юрій Малихін не заперечує проти приватизації і готовий за вказану суму "віддати" гуртожиток.

Депутат Микола Яручик додав, що те, чого вдалося досягти – це перший, проте вагомий крок.

Як зазначив Євгеній Ткачук, від мешканців гуртожитка поки що нічого не потрібно. Мовляв, зараз цю приватизацію треба обґрунтувати юридично, а після цього домагатися, щоб кошти передбачили в бюджеті на наступний рік. Хоча додав, що може знадобитися їхня присутність і підтримка на виконавчому комітеті в міській раді.

"Якщо виникнуть якісь нюанси, то щоб ви прийшли на виконком, так як приходили раніше. Весь гуртожиток має прийти, бо ж ви зацікавлені, щоб вам безкоштовно віддали ці кімнати", – зазначив депутат, а потім пожартував: якщо усе вдасться, мовляв, стіл будете накривати.

Мешканці повірили в рішучість депутатів. Багато хто жартував і бажав їм міцного здоров'я.

"Дай вам Бог здоров'я", – побажала жіночка обранцям громади.

Настрій мешканцям гуртожитку депутати зуміли підняти

"Дай вам Бог здоров'я", – каже жінка

Згодом обранці громади поінформували мешканців про те, що їм вдалося спільно зробити у мікрорайоні.

Зокрема з ініціативи депутатів заасфальтували заїзд до школи № 20, а нині там ремонтують тротуар. Також вони озвучили намір домогтися виділення з бюджету коштів, щоб відновити асфальтування території садочків № 22 і № 23.

Наразі, як розповів Євгеній Ткачук, проводять капітальний ремонт на вулиці Дружби Народів, 5 та Бенделіані, 1. Крім того, проведено капітальне асфальтування дороги на вулиці Грабовського за гуртожитками. Тож планів вистачає.

Згодом мешканці, не соромлячись, почали звертатися до депутатів з більш локальними проблемами: хтось скаржився на велику кількість машин, інший – на яму поблизу школи № 20, ще хтось просив допомогти із субсидією.

Євгеній Ткачук з Миколою Яручиком ще якийсь час поспілкувалися з деякими мешканцями. На тому й завершили.

Довідково:

Як писало Волинське Агентство Розслідувань, приватизація гуртожитка ПАТ "Електротермометрія" – проблемне питання в окрузі, яке існує вже понад 10 років.

Мешканці гуртожитку хотіли безоплатно приватизувати свої помешкання, натомість керівництво підприємства погоджувалося лише на продаж.

Ще у 2008 році прокуратура подала позов в інтересах мешканців, аби таки добитися передачі гуртожитку на баланс міста. Однак юристи "Електротермометрії" подали апеляцію і втягнули справу у довгу судову тяганину, що так і не дала позитивного для мешканців результату. Одна із головних проблем передачі полягає в тому, що гуртожиток записаний у основні засоби підприємства.

30 липня 2015 року депутати Луцької міської ради навіть дали згоду на прийняття гуртожитку на баланс міста. Проте від керівника ПАТ "Електротермометрія" Юрія Малихіна такої згоди отримати не вдалося.

Євгеній Ткачук ще 8 липня 2015 року пропонував закласти у бюджеті міста на 2016 рік 2 мільйони гривень на викуп гуртожитку в ПАТ "Електротермометрія". Однак тоді більшість членів виконкому Луцької міської ради таку ідею не підтримали.

Тож депутат наприкінці 2016 року робить другу спроби таки передбачити з міського бюджету кошти для того, щоб мешканці гуртожитку зрештою отримали змогу жити у власних оселях.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
13.10.2016 12:00
Переглядів856
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-04-2018 22-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг