Українським журналістам провели екскурсію енергоощадним Луцьком

Делегація з керівників ОСББ та представників регіональних ЗМІ з різних регіонів України вивчала досвід Луцька щодо впровадження заходів з енергозбереження.

Делегатам показали на прикладах трьох багатоповерхівок, як завдяки утепленню та встановленню індивідуально-теплових пунктів можна зекономити чималі кошти. Екскурсія утепленими будинками відбулась 28 листопада в рамках прес-туру на тему "Практичний досвід енергомодернізації житлових будинків"? організованого громадською організацією "Український центр європейської політики" та Громадянською мережею "Опора".

Утеплені й енергоощадні

Стартували журналісти з будинку на вулиці Ніла Хасевича, 6, ОСББ "Явір 2011". Зустріла делегацію представниця АОСББ "Лучани" Лілія Слупачик, яка і розповіла про досвід з впровадження енергоощадних заходів колишнього гуртожитку. Зі слів пані Слупачик, мешканці зрозуміли, що з будинком треба щось робити. Тому вже у травні 2015 року було розпочато проект термомодернізації цього будинку. Відтак замінили тепловий пункт, встановили балансувальні клапани на стояках та провели повну теплоізоляцію будинку.

Вишиванка на будинку на вулиці Ніла Хасевича

Наступним пунктом стало ОСББ на проспекті Відродження, 22. Лілія Слупачик повідомила, що ця багатоповерхівка також є колишнім гуртожитком.

За кошти мешканців накрили дах та поміняли труби у підвалі. Утеплили будинок чотири роки тому завдяки кредитування молодіжного фонду будівництва під 3 % річних . Проценти за залученими коштами відшкодовує Луцькрада, а люди сплачують тільки тіло кредиту.

ОСББ на проспекті Відродження

Після того, як оглянули ліфт, гості спустились у підвал, щоб побачити ІТП. Варто зауважити, що у планах ОСББ є заміна старого ліфту на новий.

"Коли люди побачили економію коштів після встановлення ІТП, вони прийняли рішення щодо утеплення усього будинку", – сказала Лілія Слупачик.

Журналісти оглядають розмальований під'їзд на проспекті Відродження

В під'їзді - енергоощадні лампочки

Вона розповіла про принцип роботи цього ІТП, наголосивши на тому, що цей тепловий пункт був встановлений першим у всьому місті.

"Тут залучені кошти USAID, був процент міської ради і 2 % – гроші мешканців", – зауважила Лілія Слупачик.

Офіс АОСББ "Лучани"

в офісі АОСББ " Лучани"

До того ж у гуртожитку провели капремонт із заміни електрокабелів та модернізації щитових.

Після огляду ІТП делегацію запросили до офісу АОСББ "Лучани", де Лілія Слупачик розповіла, як працюють в асоціації.

Після гостин в АОСББ "Лучани" журналісти поїхали дивитись ще один об'єкт – ОСББ "БІНОМ", що на проспекті Перемоги.

ОСББ "БІНОМ"

Навіть вікна в підвалі пластикові

будинок утеплюють

В ОСББ "БІНОМ" порядок в під'їздах підтримують будь-якими способами

Вазони в чистому під'їзді

"Ви стоїте в дворі, де всі будинки є членами асоціації "Лучани", – зазначила Лілія Слупачик.

Тут в рамках проекту із енергозбереження за кошти USAID утеплили фасад будинку пінополістирольною плитою товщиною 10 сантиметрів. Повністю замінили вікна в місцях загального користування у під'їздах, на горищі та в підвалі на металопластикові, встановили індивідуальний тепловий пункт "Danfoss".

Також журналістам показали і розповіли, які проводяться роботи із утеплення сусідньої п'ятиповерхівки в якій, до слова, розташований Центр енергоефективності та енергоощадності.

Альтернативне джерело електроенергії, як спосіб заощадження коштів

Після огляду будинку на делегацію в Центрі надання адміністративних послуг чекав Луцький міський голова Микола Романюк, який привітав учасників і розповів їм, як міська рада підтримує створення ОСББ та впровадження заходів із енергозбереження.

Луцький міський голова Микола Романюк

На зустрічі з міським головою Луцька

Керівник Ради голів ОСББ Луцька Роман Бондарук

До того ж від мера журналісти дізнались і про залучення інвестицій, співпрацю з НЕФКО, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком.

Втім, на зустрічі з очільником міста прес-тур не закінчився. Далі учасники поїхали в село Копачівка, яке розташоване недалеко від Луцька, щоб поглянути на автономну сонячну електростанцію, яку влаштували задля подачі електроенергії в нещодавно збудований будинок.

Інженер компанії "Спеціалізовані енергетичні технології" Олег Ремінський, який безпосередньо займався монтажем цієї сонячної електростанції, розповів, що оскільки на місце забудови не підведена лінія, то господар будинку був вимушений ставити сонячні панелі. До того ж її поставили на землі, поряд з будинком, бо власники не захотіли кріпити панелі на дах.

Сонячні панелі

Інженер Олег Ремінський розповідає про сонячні панелі

Лампочка горить завдяки електроенергії отриманої від сонячних панелей

В будинку у Копачівці, є бойлер та твердопаливний котел

"Зробили каркас на землі, залили фундамент, змонтували каркас, провели від панелей закопаний в землю кабель, який через підвал вмонтований у контролери і батереї", – пояснив процес монтажу панелей Олег Ремінський.

До слова, зараз у будинку ведуться ремонтні роботи і працівники для електричних інструментів використовують електроенергію від сонячних панелей.

Зі слів Олега Ремінського, якщо цілий тиждень не буде сонця, акумулятори повністю розряджаються і може вимкнутись система. Щоб цього не сталось, треба діставати генератор і підзаряджати ним генератора.

Завершився прес-тур в офісі компанії "Спеціалізовані енергетичні технології", яка спеціалізується на виготовленні екологічно чистих та енергозберігаючих автономних систем опалення, енергопостачання та гарячого водопостачання, зокрема сонячних електростанцій. Директор Роман Михальчук розповів про те, яким чином можна використовувати сонячну енергію, щоб перетворити її на електроенергію, і скільки при цьому можна економити коштів.

В офісі компанії «Спеціалізовані енергетичні технології»,

Запитаннями-відповідями та розмовами за кавою про важливість енергоефективність та користь від енергозбереження завершився дводенний прес-тур для журналістів.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
29.11.2016 10:30
Переглядів739
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг