В ЄС хочуть відмовитись від банкноти у 500 євро

Євросоюз мав би відмовитись від банкноти у 500 євро, бо її висока вартість робить купюру корисним інструментом для корупції та іншої незаконної діяльності.

Про це заявив голова Європейського відомства з боротьби з шахрайством Джованні Кесслер, - інформує Європейська правда.

"Цікаво, чи й досі є потреба в банкнотах такого високого номіналу, як 500 євро, особливо у світлі того, що такі банкноти можуть значно полегшити життя шахраям", - сказав він.

Європейський центральний банк у Франкфурті, який випускає євро, відмовився коментувати пропозицію Кесслера.

Раніше він уже заявляв, що дрібні купюри і більш широке використання електронних грошей стане в нагоді правоохоронним органам.

"Відстеження має першорядне значення в боротьбі з корупцією та шахрайством", - зазначив Кесслер, який раніше боровся з італійською мафією.

Наприкінці 2015 року банкноти номіналом 500 євро становили 3% від загального обігу, проте їх вартість була 28%. 500 євро були введені в обіг у 2002 році.

Серед прихильників банкноти – Німеччина, проти виступали Франція та Нідерланди. В той же час Британія, що не входить до зони євро, заборонила в пунктах обміну валют обмінювати банкноти у 500 євро.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
26.01.2016 10:02
Переглядів593
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг