В українських аптеках все частіше продають препарати-копії

З кожним роком український ринок копій оригінальних ліків зростає.

За приблизними підрахунками, на сьогодні з 13 тис медпрепаратів більше 90 % - це генерики і так звані традиційні препарати (наприклад, лікарські трави). І з кожним роком, на 2-3 % їх стає більше, - повідомляю UBR.ua.

Попри розширення вибору генериків в аптеках, стає більше українців, які вважають за краще купувати саме їх. Причина такої популярності банальна - неоригінальні ліки часто набагато дешевші за оригінальних. Про це розповів президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

З українських аптек зникнуть життєво важливі ліки

Так, на один дорогий оригінальний препарат доводиться в середньому 2-3 дешевші аналоги. А популярні і "ходові" серед покупців і лікарів ліки і зовсім копіюють зі страшною силою.

"Часом однакових за властивостями препаратів, але з різними назвами можна знайти безліч. Наприклад, в Україні зареєстровано близько 130 позицій диклофенаку, близько 100 позицій флуконазолу і азитроміцину, а також більш ніж 70 позицій антибіотиків: амоксициліну, ципрофлоксацину і препаратів для зниження тиску, наприклад, амлодипін. але потрібно розуміти, що генерики хоч і в більшості своїй дешевші за оригінальні ліки, але не завжди ефективні ", - зазначив Віктор Сердюк.

Зі слів експерта, більше 10 % генериків на сьогодні не принесуть хворому очікуваного полегшення. Раніше, в 2013 році, ця цифра дорівнювала приблизно 2-3 %. Тому пацієнту залишається або купувати дорогі медпрепарати, або на собі перевіряти дієвість генериків, наявність побічних ефектів на кшталт підвищеного / зниженого тиску, стан нирок та ін.

Українські аптеки завищують ціни на ліки, незважаючи на заборони

Середня вартість однієї пачки оригінального препарату практично в чотири рази перевищує вартість генеричних аналогів.

За підсумками минулого року, вона зросла приблизно на 70 % і становила майже 150 грн. При цьому середньозважена ціна однієї упаковки генерика за період з 2013 до 2015 року зросла майже на 50 %, становивши 37,5 грн.

Уведення поняття "генерична заміна" - досить поширена практика в інших країнах. Так, в чотирнадцяти країнах ЄС воно прийнято на державному рівні, в шести країнах є обов'язковим, в інших страхові компанії впроваджують підходи, які роблять генеричну заміну обов'язковою. Тяга європейців до копій легко з'ясовна - страхова медицина вимагає тотальної економії, а заміна оригінальних препаратів на майже такі ж, але більш дешеві генерики, з успіхом дозволяє скоротити бюджети на медикаменти.

Вартість реєстрації ліків хочуть підвищити

Цим же шляхом може піти й Україна, якщо, як обіцяє МОЗ, у нас з наступного року почнуть впроваджувати страхову медицину. У нашій країні акцент в сторону економії буде ще сильнішим, враховуючи обмеженість бюджетних коштів. Головне, щоб така стратегія не нашкодила здоров'ю громадян.

"Застосування генериків дає відчутний економічний ефект, але при цьому вони повинні бути терапевтично (фармацевтичні) еквівалентними і призначені пацієнтам у відповідність з інструкцією для медичного застосування. У такому випадку можна буде очікувати такого ж клінічного ефекту і профілю безпеки, як і в разі застосування оригінального препарату ", - зазначив Віктор Сердюк.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.12.2016 14:00
Переглядів1199
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:30
21.12.2016
Свідомий
Фармацевтична мафія!
останні новини
21-05-2018 20-05-2018 19-05-2018 18-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг