Комусь дали, у когось забрали, – екс-міністр фінансів про бюджет-2017

Колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник не може зрозуміти, як нардепи змогли проголосувати проект держбюджету зі стількома правками.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Віктор Пинзеник

"Не можу пояснити та збагнути того, що відбулося вчора і цієї бюджетної ночі в українському парламенті. На додаток до ранкових 3,5 годин майже 13 годин голосувань із невеликими перервами опівночі та вранці. І перервами не тому, що треба дати перепочинок від марафону голосувань. Причина банальна – відсутність предмету голосування – відповідних проектів законів, які готувалися чи то з коліс, чи то з колін. 267 голосувань за один подовжений до ранку "день" засідань. Ні, не голосувань, а натискань кнопок. Бо голосування передбачає вибір позиції. А як можна було зробити вибір, коли розглядається проект закону, в якому понад 1000 правок, а він з'явився у залі буквально перед голосуванням? Чи може цим надзвичайним режимом треба було попередити зміну течії річок у зворотному напрямку, чи настання кінця світу? Чи завтра починається новий бюджетний рік? Ні одне, ні друге, ні третє", – написав він.

Зі слів Пинзеника, для нормальної роботи парламенту є ще весь наступний тиждень.

"А може, варто поширити парламентський досвід на інші сфери? Скажімо, хірурги мають оперувати безперервно, пілоти літаків – вставати з-за штурвалу тільки для походів у туалет. І нема що говорити про таку "дрібницю", як прийняття законів. Подумаєш, якийсь закон про бюджет. 50 млрд – туди, 50 – сюди. Тому дали, в того забрали – якось зійде. З таким підходом до рішень так і живемо. Якось", – зазначив екс-міністр.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.12.2016 14:20
Переглядів270
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг