У Нацбанку пояснили, чому так різко здорожчав долар

Зростання курсу долара 27 грудня викликане двома чинниками: різдвяними святами в католицьких країнах і погашенням ПДВ в Україні.

Так пояснив "стрибок" безготівкового курсу з 26,33-26,38 гривень за долар до 26,75-26,78 гривень за долар директор департаменту відкритих ринків Національного банку Сергій Пономаренко, – інформує UBR.

"З одного боку, пропозиція валюти сьогодні обмежена в зв'язку з різдвяними вихідними в США і Європі. Істотна частина валютної виручки, в основному від експорту товарів і послуг, в Україну надходить в доларах і євро і, відповідно, здебільшого проходить через кореспондентські рахунки українських банків в США і Європі. Обов'язковий продаж валютної виручки уповноважені банки зобов'язані здійснити на наступний день після отримання валюти. Відповідно, коли робочий день в Україні 26 грудня збігся з вихідним в Сполучених Штатах і Європі, валютна виручка на рахунки українських банків не надходила, що обмежило обов'язковий продаж валютної виручки 27 грудня ", – уточнив він.

Другий фактор не стимулював продаж українськими експортерами необов'язкової частини валютної виручки. Після того, як наші компанії отримали відшкодування ПДВ з бюджету, вони не поспішали витрачати долар, накопичений на рахунках.

Саме тому, зі слів Сергія Пономаренка, Нацбанк і заявив про проведення валютного аукціону з продажу долара загальним обсягом до $ 80 млн.

"У таких випадках, як сьогодні, коли на валютному ринку домінують тимчасові чинники, Національний банк має достатньо інструментів для згладжування надмірних коливань. Обсяг міжнародних резервів сьогодні становить близько $ 15,7 млрд. Цього достатньо і для продажу валюти в ході інтервенцій, і для виконання зобов'язань уряду і НБУ ", – підкреслив Пономаренко.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
27.12.2016 15:39
Переглядів650
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-05-2018 23-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг