Як обрати якісну рибу до різдвяного столу

Червона риба має бути не яскравою, а копчена – не мати різкого запаху. Рибну продукцію краще купувати в спеціалізованих магазинах або в супермаркетах.

Про це розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, – повідомляє Gazeta.ua.

"На фермах рибу напихають кормами з барвниками і стимуляторами росту. Щоб не хворіла, їй дають антибіотики. На рибопереробних підприємствах її заморожують і коптять хімічним шкідливим рідким димом. А в магазинах відверту тухлятину видають за свіжий продукт. Тому сьогодні велика проблема не потрапити на підробку", – каже Олександр Чистяков.

1. Рибу варто обирати в супермаркетах або в спеціалізованих магазинах.

В маленьких крамницях через невеликий обіг товару продукти можуть залежуватися. Також уникайте стихійних ринків, де риба найчастіше невідомого походження. В супермаркетах і великих магазинах є хоча б документи на продукцію. Їх обов'язково треба просити. Дивитися, чи пройшла продукція ветеринарну перевірку. Бо багато риби може бути заражено глистами, особливо річкової. У водойми часто потрапляють промислові і побутові стоки.

Не варто забувати і про дату виробництва. Якщо є додаткова наліпка, краще її відірвати і прочитати інформацію, викладену на першому ціннику.

2. Не варто робити акційні покупки.

Найчастіше продавці таким способом розпродують залежаний товар. Важко це розгледіти, коли риба заморожена.

3. Риба не може бути кількох сортів якості. Такої класифікації не існує.

Риба – тільки свіжа. На прилавках буває: жива, охолоджена, свіжоморожена, заморожена і рибний продукт – копчення, консерви.

4. На замороженій рибі льоду має бути не більше 5% від загальної маси.

На креветках та інших морепродуктах – 6%, на філе риби – до 14%. Виробник зобов'язаний вказати на упаковці точну вагу риби або морепродукту без льоду.

Варто розрізняти охолоджену і свіжоморожену рибу.

Охолоджену обробляють повітрям від 0 до -2 ° С або поміщають її на колотий лід протягом трьох діб після вилову. Така технологія дає можливість не заморозити продукт, а максимально охолодити.

Не всі види риб можуть за технічними можливостями потрапити до нас на прилавок в охолодженому вигляді. В основному це штучно вирощений продукт: норвезького лосося, форель, дораду, сибаса – і це нормально. Якщо ж на прилавку з'являється охолоджена промислова риба, така як далекосхідний лосось, горбуша, тріска, зубатка, палтус, навага, велика ймовірність, що напередодні її просто розморозили.

Свіжоморожену рибу піддають температурі від -2ºС до -5 º – ще живу або в лічені хвилини після патрання і відділення голови від тушки.

5. Червона риба не повинна бути яскравою.

Для рекламної привабливості м'ясо форелі і лосося підфарбовують ще на фермах під час її росту. Додають в корм барвники. Вторинне "фарбування" вони проходять в процесі засолювання або копчення. Під час вибору можна прикласти серветку. Якщо лишається яскравий слід – там є хімічні барвники.

Не соромтеся перед покупкою копчену рибу понюхати. Якщо аромат різкий і хімічний – рибу точно готували за допомогою рідкого диму.

Натомість має бути присутнім легкий аромат копчення і приємний запах деревного диму. Інколи спочатку рибу тримають над дровами, щоб надати їй трохи справжнього аромату. Потім все одно застосовують рідкі препарати.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
02.01.2017 21:34
Переглядів1007
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
27-05-2018 26-05-2018 25-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг