Поділитись:

Як в Україні за 2016 рік змінилися ціни на продукти

П'ятниця, 06 січня 2017, 09:15
Як в Україні за 2016 рік змінилися ціни на продукти

У порівнянні з минулим роком динаміка зміни цін в Україні на продукти харчування не змінилася. А за деякими групами товарів відбулося навіть зменшення. Зокрема зменшилися ціни на деякі овочі, макаронні вироби, рис та цукор.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, – пише Agravery.

"Станом на сьогодні можемо стверджувати, що негативного впливу від відміни державного регулювання цін ми не отримали. Ми не вбачаємо різкого коливання цін, передумов для цього немає", – зазначила заступник міністра.

З її слів, ціни на деякі товари підвищились в рамках від 1 до 4 % у зв'язку з сезонністю.

"Значним було підвищення цін лише на молочну групу, але це сезонний фактор. Тому що взимку не вистачає якісної сировини, і сировини як такої. До того ж молочний ринок, як і будь-який продовольчий ринок, прив'язаний до глобального ринку. Тобто на світовому ринку зростають ціни на молоко та молочні продукти і відповідним чином реагують ціни на українському ринку", – прокоментувала Олена Ковальова.

Також вона відзначила цікавий факт, що динаміка цін на продовольчий кошик показала, що зростання становило 9,5 %. В той момент, коли загальний рівень інфляції в країні за листопад становив 11,5 %.

Крім того, заступник міністра нагадала, що задля уникнення можливих коливань цін, 22 грудня Мінагрополітики підписало Меморандум з Антимонопольним комітетом та Держпродспоживслужбою для налагодження оперативного обміну інформацією щодо прогнозів цін, ситуації на ринку, обсягів виробництва та торгівлі. Це було здійснено, щоб передусім уникнути різких коливань та спрогнозувати ті можливі місця, де вони можуть виникнути на ринку.

Олена Ковальова повідомила, що буде створено потужну робочу групу під головуванням Мінекономіки. Її завданням буде оцінка експерименту щодо відміни держрегулювання цін на продукти, та опрацювання можливих шляхів з врегулювання або подальшої дерегуляції на ринку.

Надрукувати
мітки:
коментарів