Уряд хоче запровадити перехідний період для закриття ФОПів

У Верховній Раді пропонують звільнити фізичних осіб-підприємців, які не встигли ліквідуватися до збільшення єдиного соціального внеску, від сплати податку в розмірі 704 грн у першому кварталі 2017 року.

Про це йдеться у законопроекті № 5633, оприлюдненому на сайті Верховної Ради, – повідомляє Економічна правда.

Законопроектом пропонується запровадити трьохмісячний перехідний період для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність) без сплати єдиного соціального внеску за цей період.

"Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску в розмірі 704 грн, як це було передбачено законодавством до 1 січня 2017 року", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо: 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців, відповідно до яких з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів.

Читайте також: В УКРАЇНІ ВЖЕ ПРИПИНИЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ 128 ТИСЯЧ ФОПІВ (ІНФОГРАФІКА)

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
10.01.2017 10:57
Переглядів593
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:12
10.01.2017
Роланд
все через дупу
11:37
10.01.2017
Юродивий
Раніше чим думали? Не хватило мозку на крок вперед прорахувати?
останні новини
17-03-2018 16-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг