В Україні податкові консультації надаватимуть по-новому

Зміни до Податкового кодексу, внесені законом № 1797, передбачають новий порядок надання податкових консультацій. Ці норми вступають в силу з 1 квітня 2017 року.

Як пояснив партнер Crowe Horwath AC, директор Палати податкових консультантів Віталій Смердов, загальні податкові консультації видаватиме Мінфін, – UBR.

Зміна порядку надання індивідуальних податкових консультацій органами ДФС, визначеного статтями 52, 53 ПКУ, полягає в корекції термінів надання таких консультацій. Зокрема, замість 30 днів буде 25, але з можливістю продовження терміну на 10 днів.

"Тобто, за фактом терміни збільшилися", – зазначає Віталій Смердов.

Важливою новацією є обов'язок податківців консультувати з питань, які не стосуються безпосередньо податків, але належать до сфери контролю ДФС. Наприклад, питання застосування РРО, законодавства про ЗЕД або валютного контролю.

Крім того, зникне така форма, як електронна консультація. Рекомендації податківців можна буде отримати тільки в письмовій або усній формі.

З огляду на те, що нові правила вступлять в силу з 1 квітня, всі індивідуальні податкові консультації (електронні або письмові), отримані до 31 березня 2017 року, можна буде застосовувати лише тільки до кінця 2017 року.

З 1 січня 2018 року ці фірми перестануть захищати платників від фінансової відповідальності (п. 39 підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ).

Справа в тому, що з квітня всі письмові індивідуальні консультації підлягають реєстрації в єдиній базі даних на сайті ДФС, що неможливо зробити для вже виданих роз'яснень.

"Тому краще отримати нове роз'яснення вже після 1 квітня 2017 року, щоб спокійно працювати в наступному році", – говорить Віталій Смердов.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
19.01.2017 10:46
Переглядів602
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-03-2018 18-03-2018
Вибір редактора

Рейтинг