Кредитори "ПриватБанку" хочуть через суд повернути свої гроші

Кредитори ПриватБанку, які втратили близько 600 млн доларів в період роботи тимчасової адміністрації, подали позови до суду.

Про це повідомляє FinClub.

Відразу після покупки урядом неплатоспроможного ПриватБанку видання повідомляло про початок створення комітету кредиторів – власників єврооблігацій банку, які планували піти в суд і захистити свої списані інвестиції. Це відбулося.

"Позови подані, в "Приваті" про це знають, але поки вони цю інформацію не хочуть підтверджувати публічно з метою збереження лояльності клієнтів. Почався новий раунд переговорів", – розповів представник кількох кредиторів, керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Фонд гарантування вкладів в період 19-20 грудня 2016 року конвертував зобов'язання ПриватБанку перед пов'язаними особами і незабезпечениими кредитами на 29,4 млрд грн в його капітал, в тому числі зовнішню заборгованість банку на 595 млн дол.

"Були конвертовані два випуски єврооблігацій з погашенням в січні-лютому 2018 року на 375 млн доларів, субборг на 220 млн доларів строком до лютого 2021", – йдеться в матеріалі.

Позови іноземних кредиторів ПриватБанку, які втратили гроші в ході його націоналізації, можуть стати причиною блокування можливостей банку і його клієнтів здійснювати розрахунки через закордонні рахунки. Ця загроза вже налякала клієнтів банку, тому ПриватБанку довелося випустити спеціальну заяву про те, що в балансі ПриватБанку немає зобов'язань перед власниками єврооблігацій.

"Претензії власників євробондів стосуються відновлення прав власників таких паперів і не означають автоматичного накладення обмежень на будь-які рахунки або активи Приватбанку", – заявив перший заступник голови правління Приватбанку Олександр Дубровін.

Топ-менеджер банку вважає, що "практика застосування міжнародного права по відношенню до банків не передбачає такої форми забезпечення позовів, як накладення арешту на кореспондентські або будь-які інші рахунки комерційного банку і тим більше його клієнтів".

Загальноприйнятою практикою міжнародних судів є зобов'язання по депонуванню на спеціальному рахунку коштів під майбутнє рішення суду по суті позову, заявили в банку.

Хоча в повідомленні установи нічого не йдеться про те, чи буде ПриватБанк переддепонувати 600 млн доларів.

Раніше Дубровін заявив, що міжнародне право виключає практику арештів кореспондентських рахунків банків.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
23.01.2017 10:42
Переглядів405
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-01-2018 16-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг