Держава хоче регулювати ціни на мобільний зв'язок та інтернет

Верховна Рада може дозволити Національній комісії регулювання зв'язку та інформатизації регулювати ціни на послуги мобільних операторів та інтернет-провайдерів.

Відповідний законопроект 3549-1 депутати розглядатимуть на засіданні у вівторок, 7 лютого, – повідомляє Економічна правда.

Президент Київської Школи Економіки Тимофій Милованов зазначає, що підпункти 15, 16, 19 та інші підпункти пункту 1 статті 26 дозволяють національному регулятору встановлювати тарифи на послуги операторів ринку. Також стаття 63 пункт 4 прямо прописує державне цінове регулювання для кінцевих клієнтів.

"Держава гарантує універсальне обслуговування, тобто забезпечення універсального доступу споживачів, у тому числі споживачів - фізичних осіб з обмеженими можливостями, до електронних комунікаційних мереж загального користування та надання універсальних послуг нормованої якості за регульованими державою тарифами", – пише Милованов у своєму блозі на УП.

З його слів, пряме цінове регулювання суперечить принципам ринкової економіки та призведе до підвищення ризиків для економічного зростання та корупційних ризиків.

"Може статись так, що оператори ринку будуть лобіювати регулятора щодо цін, замість того, щоб боротись один з одним в конкурентній боротьбі на ринку. Також регулятор не буде в змозі швидко та ефективно реагувати на зміни ринкових умов", – вважає президент Київської Школи Економіки.

На думку Милованова, закон має чітко прописати, які саме ціни, за яких умов і як можуть регулюватись, а не надавати регулятору загальну можливість регулювати ціни на ринку.

"Чим більше чіткості буде в цих пунктах, тим краще для економіки і менше ризиків корупції. Також якщо ціни, особливо кінцевим споживачам, будуть мати ознаки змови, то контроль за цим може і має бути здійснений антимонопольним комітетом", – підсумував він.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
06.02.2017 18:03
Переглядів676
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:04
06.02.2017
Громадянин України
Держава, геть з економіки!
останні новини
22-05-2018 21-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг