Студентські стипендії: кому і скільки (інфографіка)

З другого семестру поточного навчального року в Україні запрацювала нова система нарахування стипендій, що передбачає широке коло осіб, які отримують соціальну стипендію та звуження числа тих, хто претендує на стипендію академічну.

Про це пише "Слово і Діло".

Тепер, щоб отримати звичайну академічну стипендію, потрібно мати високе місце в рейтингу вишу, тоді як раніше достатньо було скласти всі екзаменаційні предмети на середній бал "4". Підвищена стипендія призначається студентам, що склали всі предмети на "відмінно".

Звичайна академічна стипендія для студентів вишів III-IV рівнів акредитації становить 1 100 грн, I-II рівнів – 830 грн, підвищена – 1 600 і 1 208 грн відповідно. Також студенти окремих визначених МОН спеціальностей можуть розраховувати на стипендію 2 036 та 1 536 грн відповідно.

Щодо соціальних стипендій, то право на них мають діти з соціально незахищених верств. Станом на 1 січня 2017 року їх перелік такий: внутрішньо переміщені особи; учасники бойових дій та їхні діти; постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС; сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; студенти 18-23 років, що втратили батьків під час навчання; шахтарі зі стажем підземних робіт від 3-х років, їхні діти та діти шахтарів, що стали інвалідами на виробництві; діти героїв Небесної Сотні.

Розмір соціальних стипендій також варіюється залежно від рівня акредитації навчального закладу: III-IV рівнів – 1 000 грн, I-II рівнів – 750 грн. Окремо визначений розмір соціальних стипендій для сиріт-студентів ВНЗ – 2 000 грн.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.02.2017 13:22
Переглядів1226
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-01-2018 17-01-2018
Вибір редактора

Рейтинг