Суперечливий закон: працівник не взяв відпустку – покарали роботодавця

В Україні заборонено не надавати щорічні відпустки повної тривалості протягом 2-х років поспіль, а також не надавати їх протягом робочого року особам віком до 18-ти років і працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами чи з особливим характером праці. За таке порішення передбачений штраф.

Однак примусово відправляти працівників у відпустки теж не можна, – повідомляє Бухгалтер 911.

Житомирський окружний адміністративний суд розглядав справу, де роботодавець оскаржував постанову управління Держпраці про накладення штрафу за ненадання відпустки.

У матеріалах справи були завірені копії заяв працівників, у яких вони вказують про небажання йти у відпустку повної тривалості та про неможливість виконання графіка відпусток. При цьому зауважено, що в указаних заявах працівники зазначають, що "за потреби у відпустці звернуся з додатковою заявою". Тому суд зазначив, що вказана заборона стосується роботодавця, однак жодним чином не зобов'язує працівника використовувати в примусовому порядку надане законами право на відпустку. Тобто відпустка – це право, а не обов'язок кожного, хто працює.

Судом безспірно встановлено, що на виконання вимог чинного законодавства роботодавець включив до графіка щорічних відпусток цих працівників, тим самим надав їм право на відпустку. Використання ж цього права залежить лише від волі працівника, оскільки відсутній правовий механізм примусового направлення працівників у відпустку.

Однак Держпраці указує на те, що ненадання працівнику щорічної відпустки є порушенням законодавства про працю. У такому випадку йтиметься про штрафні санкції за порушення інших вимог законодавства про працю, за що слідує штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати. Цією нормою не передбачена відповідальність за кожного працівника.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
23.02.2017 21:30
Переглядів800
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
26-04-2018 25-04-2018
Вибір редактора

Рейтинг