Україна - серед лідерів у рейтингу з розвитку електрокарів

Україна посіла п'яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів, випередивши такі країни, як США, Нідерланди та Японія. Швидше електричний транспорт розвивається лише в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї.

Про це повідомляє AIN.ua, посилаючись на дослідження видання про електротранспорт InsideEVs.com.

Місце в рейтингу визначалося наступним чином. Кожна країна, яка брала участь в дослідженні, отримувала певну кількість балів за кількома критеріями. Серед них - політична підтримка розвитку "зеленого" транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури і так далі. Максимальний бал, який можна було отримати, - 100, однак лише дві країни змогли перетнути позначку в 50 балів: Норвегія і Китай.

Головна причина, через яку Україна набрала майже 39 балів і потрапила в п'ятірку лідерів, - швидке зростання частки електрокарів в числі нових автомобілів, куплених українцями в минулому році. За даними InsideEVs.com, серед машин, зареєстрованих вперше в 2016 році, на електромобілі припадає 4 %.

За останній рік цей показник зріс в п'ять разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2 500. При цьому більшість електромобілів старі і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання в європейських країнах. Половина з них - Nissan Leaf.

"Мотивація цього" українського електромобільного чуда "цілком зрозуміла: з огляду на, що вона знаходиться в протистоянні з нафтовим державою Росією, в такий особистої формі втілилося бажання втерти носа Великий Нафти (яке я щиро поділяю)", - пише журналіст InsideEVs.com.

Україна набагато випереджає інші країни східної Європи і за темпами розвитку інфраструктури для електрокарів. Тут є як приватні зарядні станції, доступ до яких можливий лише за згодою власника, так і публічні, а також кілька десятків фастчарджеров, в основному китайського виробництва.

"Динаміка інфраструктури зростає в геометричній прогресії: щорічне збільшення в два рази", - говорить співзасновник компанії ElectroCars Олександр Кравцов. У березні 2017 року "зарядок" вже понад 600. Їх мережа охоплює не тільки великі міста, а й багато невеликі населені пункти і районні центри. На карті зарядних станцій видно, що Україна за їх кількістю обігнала не тільки Білорусь, Болгарію і Румунію, а й Польщу.

На п'яте місце України в рейтингу вплинула і невелика підтримка електрокарів державою. Йдеться про прийняття в наприкінці 2015 року законопроекту №1674, який скасував ввізне мито на електромобілі. Втім, в цій області ще є куди розвиватися. Наприклад, в грудня 2016 до Верховної Ради внесли законопроект # 5494 про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року. Закон досі не розглянуто.

Нагадаємо, раніше AIN.UA розповідав про те, на яких електрокарах їздять українці і які банки кредитують покупку "зелених" автомобілів під ставки від 3% річних.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
20.03.2017 21:35
Переглядів992
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
21:38
20.03.2017
українка
ніколи б не подумала
останні новини
22-02-2018 21-02-2018
Вибір редактора

Рейтинг