В Україні змінили механізм екстреної підтримки банків

Національний банк удосконалив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності банків.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Нагадаємо: новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidity assistance (ELA) було запроваджено у грудні 2016 року. Кредити, отримані за інструментом ELA, призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку в разі настання надзвичайних ситуацій, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, зокрема за рахунок коштів акціонерів та стандартних інструментів рефінансування НБУ під заставу державних цінних паперів та іноземної валюти. Отримані в рамках ELA кредитні кошти банки мають спрямувати на виконання зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами (крім пов'язаних з банком осіб).

Відтепер банки зможуть надавати для отримання кредитів ELA в якості застави майнові права за кредитами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які забезпечені не лише іпотекою, а й водночас іншими активами, тобто змішаною заставою.

Також майнові права за кредитами, наданими фізичним особам, зобов'язання за якими забезпечені іпотекою, прийматимутьсяНаціональним банком у заставу на портфельній основі (згідно з реєстром укладених банком кредитних договорів) за балансовою вартістю кредитів, визначеною банком. Як застава приймаються майнові права за іпотечними кредитами фізичним особам, наданими лише у національній валюті.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
28.03.2017 15:46
Переглядів462
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-05-2018 23-05-2018 22-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг